Codeanywhere - koduj non stop

Codeanywhere – koduj non stop

Opublikowano 28.02.2015 21:15 - 2


Dostaliśmy krótki, ale rzeczowy materiał od naszego Czytelnika, Damiana, który przygotował kilka słów o interesującym narzędziu Codeanywhere, do kodowania zespołowo. Zapraszam do lektury.

Witam. W moim pierwszym artykule przedstawie ciekawe rozwiązanie dla freelancerów, osób, które chciałyby zarządzać swoim projektem nie tylko z poziomu komputera, ale także ze smartfona czy innego urządzenia mobilnego.

Czym jest Codeanywhere?

Codeanywhere to edytor kodu, który może pracować w trybie online lub offline. Dzięki niemu możemy uzyskać dostęp do plików w chmurze poprzez przeglądarkę oraz dedykowaną aplikację na iOS’a/Android’a. Kiedy zaczynamy pisać w trybie bez Internetu, Codeanywhere zapisuje dane i synchronizuje je automatycznie do chmury, kiedy wykryje połączenie z siecią. Jest to o tyle wygodne dla developerów, że nie muszą się martwić nadpisywaniem zmodyfikowanych plików. Edytor jest darmowy, jednak istnieje gama “pakietów”, które oferują więcej niż podstawowe rozwiązanie.

Codeanywhere 2015-02-27 17-24-50

W opcji “Free” mamy dostęp do przeglądarkowej i mobilnej wersji Codeanywhere (jak we wszystkich opcjach), konsoli SSH, jednego konta FTP, a także 1MB w chmurze. Swoje konto można powiązać z GitHubem, a nawet Dropoxem. Edytor zapewnia kolorowanie składni, które przydaje się przy pisaniu dużych aplikacji. Polecam wszystkim tym, którzy chcą mieć ciągły dostęp do swojego projektu.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Codeanywhere: https://codeanywhere.com/

Wieści z Rozładowani.pl