Co zamierza Napoleon? My już (prawdopodobnie) wiemy!

Co zamierza Napoleon? My już (prawdopodobnie) wiemy!

Opublikowano 1.03.2016 10:45 Aktualizacja: 9.08.2016 13:41 - 24


Od kilku dni w mediach “bombardowani” jesteśmy spotem kończącym się pytaniem “Co zamierza Napoleon?”. Zagadka z reklamy została rozwiązana, my już wiemy, co prawdopodobnie zamierza Napoleon!

W telewizji, radiu i internecie krążą dwa spoty związane z postacią Napoleona. Oba zachęcają do odwiedzenia w sieci strony cozamierzanapoleon.pl. Dość prosty landing page nie kryje jednak żadnego rozwiązania tajemniczej zagadki – możemy tam zagłosować na to, co według nas zamierza zrobić Napoleon oraz sprawdzić, za jaki czas Napelon odkryje swoje karty.

Jeśli jeszcze nie widzieliście/słyszeliście spotów, o których mowa, zamieszczam je poniżej:

Dlaczego Napoleon sprzedaje Luwr?
https://www.youtube.com/watch?v=xwtW6zmjjLE

Dlaczego Napoleon interesuje się Polską?
https://www.youtube.com/watch?v=fKGFmb74DEc

Zaintrygowany nimi postanowiłem poszperać nieco w internecie i dowiedzieć się czegoś więcej. W wyszukiwarce natrafiłem na wpis Michała Barczyka na Silesia SEM. Zaznacza on, że bardzo lubi gry słów. W spotach reklamowych doszukał się ukrytych znaczeń. Jak czytamy:

Pierwsza z nich zawiera dość ciekawe zdanie:

Tympanon środkowego ryzalitu ukazuje mnie jako geniusza Francji, w asyście Minerwy, Merkurego i Alegorii pokoju i prawa.

Można śmiało przełożyć na:

Tym panom średniej wielkości, którzy wchodzą na szerokie rynki, ukazują mnie jako wzór do naśladowania, w asyście Minerwy – bogini sztuki i rzemiosła (Media Expert, każdy miał chyba moment zdenerwowania na Ewelinę Lisowską i jej niskie ceny), Merkurego – boga handlu, zysku i kupiectwa (Saturna) oraz Alegorii – przenośni (Allegro), które pozwala wszystkim sklepom na swój rozwój.

Michał szukał jednak czegoś więcej. Sprawdził bowiem stronę projektu “Co zamierza Napoleon?” pod kątem analizy SEO. Okazało się, że domena cozamierzanapoleon.pl jest na serwerach… Amazona. Czy 8 marca powitamy w Polsce ten sklep internetowy? Zachęcam Was do lektury całego wpisu Michała na Silesia SEM – wyjaśnia on tam nieco więcej.

Jego czytelnicy zwrócili uwagę, że strona jest postawiona w chmurze Amazona, a nie, że należy do niego. Na pracuj.pl pojawiły się jednak oferty pracy z wymaganym językiem polskim:

amazon

Na ostateczne rozwiązanie zagadki musimy jednak poczekać do 8 marca. Co o tym sądzicie? Czy Amazon miałby szansę na sukces w Polsce? Jestem ciekaw, czy mamy do czynienie z marketingowym fakapem, czy specjalnym zabiegiem, by akcja lepiej się poniosła. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać.

Aktualizacja

Opinii pod materiałem pojawiło się naprawdę wiele. Oczywiście każda to właściwie inna opinia, jak to zwykle bywa. Pomysłów jest kilka, ale okazuje się, że sam Amazon to prawdopodobnie typ chybiony. Pojawia się temat Twierdzy Modlin, ale szczerze mówiąc, to wedle naszych najlepszych informacji za całością stoi francuski hipermarket – Carefour. Czy to jednak właściwy typ? Przekonamy się już za chwilę.

Wieści z Rozładowani.pl

[s_button url="https://dailyweb.pl/szukamy-redaktorow-do-dailyweb/" target="blank" style="flat" background="#3cbe75" size="5" center="yes" radius="0" icon="icon: share-square-o"]Zobacz[/s_button]