Co z Oscarami 2021?

Opublikowano 24.05.2020 12:32 -


Nie da się ukryć, że przemysł filmowy w ostatnich miesiącach porządnie dostał w kość. Pozamykane kina i przesunięte premiery to tylko szczyt góry lodowej problemów kinematograficznej rzeczywistości.

Wiele planów zdjęciowych musiało przełożyć opłacone działania, a niektóre przerwały pracę na czas nieokreślony i nie wiadomo, czy po wyciszeniu aktualnej sytuacji, będzie je stać na powrót do pierwotnych założeń. Nic dziwnego, że krążą plotki o przełożeniu Oscarów 2021.

Sprawa została poruszona przez „Variety”, którego anonimowi informatorzy donieśli, że w kuluarach mówi się o przełożeniu zaplanowanej póki co na 28 lutego 2021 roku gali. Podkreślam, iż na razie są to wyłącznie pogłoski, niemniej podobna decyzja wydaje się logiczna i zasadna, więc nie zdziwiłabym się, gdyby faktycznie najbliższa gala oscarowa została przełożona.

Zasady nominacji oscarowych jasno mówią, że do rywalizacji stanąć mogą jedynie te produkcje, które przez przynajmniej tydzień wyświetlano w jednym z kin komercyjnych na terenie hrabstwa Los Angeles. W aktualnej sytuacji raczej trudno byłoby dostosować się do tego wymogu, więc już teraz podjęto decyzję o wyjątkowym dopuszczeniu do nominacji tytułów, które wyświetlano na platformach streamingowych. To spora zmiana, zwłaszcza w kontekście wielu kontrowersji związanych z Netflixem i "jego" udziałem w Oscarach. Być może ta tymczasowa furtka okaże się stałym otwarciem na nową rzeczywistość — trochę tak jak z pracą zdalną, o której wielu pracodawców mówi już teraz, że zamierza chociaż częściowo utrzymać ją w przyszłości.

Lista nowości Netflix na weekend

Najbardziej sensownym rozwiązaniem byłoby chyba przełożenie gali o rok. Rodziłoby to jednak problem nadmiaru nominacji w 2022 roku. A może wcale nie?Może okazałoby się, że Oscary raz na dwa lata to lepszy pomysł? Może natężenie rzeczy dobrych byłoby na tyle duże, że rywalizacja budziłaby większe emocje niż dotychczas? Jedno jest pewne — świat zmienia się na naszych oczach w tempie, którego nie widzieliśmy od dawna.

Wieści z Rozładowani.pl