Co warto zobaczyć w sezonie ogórkowym? 5 propozycji na lipiec

Co warto zobaczyć w sezonie ogórkowym? 5 propozycji na lipiec

Opublikowano 4.07.2018 12:38 -


Zaczął się już lipiec, a więc wraz z nim sezon ogórkowy, jeżeli chodzi o rozrywki telewizyjne czy filmowe. Ci jednak, który zamierzają mimo wszystko spędzić wakacje z audiowizualnymi tekstami kultury nie powinni się martwić. W tym roku jest do zobaczenia w kinie kilka ciekawych produkcji, które mają premierę już wkrótce.

Ta lista oparta jest na przypuszczeniach i jeżeli któryś z tych filmów okaże się kompletną klapą, a poświęcicie nań swój czas – nie biorę za to żadnej odpowiedzialności. Gotowi?

6 LIPCA – WHITNEY

Zwiastun tego filmu można oglądać przed seansami już od jakiegoś czasu. Za każdym razem, kiedy go widzę, łezka mi się w oku kręci. I to nie tylko dlatego, że Whitney Houston stanowiła ważny podkład dla okresu mojego dojrzewania (zawodziłam do niej i Celine Dion jako kilkulatka, zapraszając rodziców na te pokazy), ale przede wszystkim ze względu na sprawną realizację trailera „Whitney”. Rzecz jest dynamiczna, intrygująca i z miejsca utożsamia widza z bohaterką, robiąc mu wyrwę w sercu. Jeżeli film będzie tak dobry, jak jego zapowiedź, to we have a winner here.

Opis dystrybutora: Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystka, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

13 LIPCA – INIEMAMOCNI 2

O tej premierze pisałam już wcześniej, więc po prostu zerknijcie do tego artykułu.

13 LIPCA – DRAPACZ CHMUR

Pamiętacie memy z plakatem tej produkcji, które przedstawiały obliczenia związane z siłą wybicia i kątem skoku Dwayne’a Johnsona? Wreszcie będzie można zobaczyć ten epicki skok na wielkim ekranie. Osobiście jestem wielką fanką The Rocka i gatunku „film z The Rockiem”, bo zawsze udaje mi się przy nim psychicznie odpocząć, ale jeżeli nie lubicie naciąganych, schematycznych historyjek z dużą ilością akcji, to sobie odpuśćcie.

Opis dystrybutora: Dwayne Johnson wciela się w Willa Forda, weterana wojennego i byłego szefa jednostki FBI do odbijania zakładników. Teraz specjalizuje się w ochronie wieżowców. Podczas misji w Chinach największy, najbezpieczniejszy budynek świata staje w ogniu, Will wrobiony jest w odpowiedzialność za to wydarzenie. Uciekając, musi ocalić swoją rodzinę, która wciąż przebywa w budynku.

20 LIPCA – SICARIO 2: SOLDADO

Nie widziałam pierwszej części tej serii, ale częstotliwość, z jaką jest mi polecana, wskazuje na potencjalne arcydzieło. Premiera „Sicario 2” to mój motor dla obejrzenia poprzedniego filmu (w reżyserii fantastycznego Denisa Villeneuve’a). Ktoś się przyłączy?

Opis dystrybutora: Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejandro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.

20 LIPCA – PIERWSZA NOC OCZYSZCZENIA

Dotąd widziałam wszystkie części „The Purge”, więc tę także planuję zobaczyć. Pod płaszczykiem brutalnego slashera seria skrywa fascynującą analizę ludzkich zachowań oraz wpływu politycznych decyzji na społeczeństwo. Trochę liczyłam na inny kierunek, jeżeli chodzi o fabułę tej odsłony, ale pierwsze przyzwolenie na doroczną (jak się okaże) rzeź, też brzmi ciekawie. Moje recenzje dwóch filmów z serii możecie przeczytać tutaj.

Opis dystrybutora: Aby zmniejszyć roczne współczynniki przestępczości, organizacja New Founders of America (NFFA) testuje socjologiczną teorię, kierując – w ciągu jednej nocy – agresję na określoną zamknięta społeczność. Ale kiedy przemoc ciemiężców spotyka się z agresją zmarginalizowanych, patologia rozprzestrzenia się z przedmieść na cały kraj.

Jeżeli żadna z tych propozycji nie przypadła Wam do gustu, to pamiętajcie, że wakacje to również idealny czas do nadrabiania zaległości. Po przerwie do kin powróci kilka dużych franczyz i serii (np. kolejny film z cyklu „Obecność” – „The Nun” – „Predator”, „Venom”, „Hotel Transylwania”, „Halloween”, „Planeta singli”, „Fantastyczne zwierzęta”, czy „Aquaman”). Może warto niektórymi się zainteresować?

Wieści z Rozładowani.pl