Nie jest to oczywiście coś zupełnie nowego, bo wcześniej LiDAR pojawił się już w iPadzie Pro z tego roku. LiDAR to nic innego, jak technologia skanowania przestrzeni. Nazwa zaczerpnięta z rozwinięcia znaczenia w języku angielskim, czyli „Light Detection and Ranging”.

Co to jest LiDAR w iPhone 12 Pro?

Technologia, jak to bywa w przypadku tego typu rozwiązań, została stworzona na potrzeby kosmiczne i wojskowe. System jest wykorzystywany również w meteorologii, a NASA bada nim powierzchnię Marsa. W przypadku iPhone’a 12 Pro system LiDAR będzie mierzył czas drogi powrotnej światła odbitego od obiektów. Pomoże to w analizie głębi otoczenia, a to z kolei przełoży się na lepsze zdjęcia. Skaner ten działa błyskawicznie, dlatego takie mierzenie odbywa się w sposób niemalże niezauważalny. Jak zapewnia Apple, teraz będzie można – za pomocą apek AR – zmienić swój pokój w las deszczowy w mgnieniu oka.

Tryb nocny jeszcze lepszy dzięki LiDAR

System ma wspomagać nie tylko obiektywy szerokokątne w iPhonie 12 Pro, ale także te portretowe. Dzięki głębokiemu przeskanowaniu przestrzeni, telefon będzie w stanie wykonać dobrej jakości zdjęcia w Trybie nocnym.

iPhone 12 Pro Max miażdży konkurencję i… pozostałe modele iPhone 12

iPhone 12 Pro i 12 Pro Max – dostępność i ceny

iPhone 12 Pro dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia na ten model można będzie składać już od piątku, 16 października, a do sklepów trafi on 23 października.

Inaczej jest w przypadku modelu iPhone 12 Pro Max. Tutaj także 4 kolory (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia ruszają jednak dopiero 6 listopada, a w sklepach ten smartfon pojawi się 13 listopada.

Model iPhone 12 Pro to koszt 5199 złotych, a model iPhone 12 Pro Max to cena 5699 złotych.