Co słychać w webdesignie - 9 podcastów wartych subskrybowania.

Co słychać w webdesignie - 9 podcastów wartych subskrybowania.

Opublikowano 1.12.2014 7:40 - 10


Nie wiem jak wy, ale ja mam ostatnio manię na podcasty. Fajnie jest mieć jakieś zawsze przy sobie. Czas spędzony w korku można spożytkować w lepszy sposób niż wysłuchując reklam środków do higieny intymnej z darmowymi kulkami do ćwiczeń mięśni kegla...

Poniżej znajdziecie listę podcastów traktujących o webdesignie w ten czy inny sposób. Jeśli znacie jakieś inne warte polecenia - dopisujcie w komentarzach, będziemy aktualizować listę.

1. Boagworld show - Genialny brytyjski akcent oraz humor, odcinki po około ~50 minut, aktualnie nagrywają 10 sezon więc jeśli ktoś nie zna ma sporo materiału do odsłuchu :)

2. Javascript Jabber - Tutaj już bardziej developersko, na koncie 135 odcinków o frameworkach, nawykach programistów, ciekawym podejściu do rozwiązywaniu problemów oraz narzędziach developerskich.

3. On the grid -  Trzech gości z różnych krańców USA rozmawia właściwie o wszystkim patrząc przez pryzmat designu.

4. Shop Talk show - Tutaj natomiast podcast prowadzony bardziej w formie wywiadów. W każdym z odcinków inni goście + klimatyczne intro w stylu country, często przeplatane sponsorami o których warto posłuchać :)

5. The Big Web Show - Zgłębianie tematów web designu. Można poznać różne ciekawe podejścia do projektowania.

6. Businessology - Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy tutaj porady związane z prowadzeniem swojego webowego imperium :) Niestety odcinki wychodzą rzadko i nieregularnie.

7. Hansel Minutes - 450! Czterysta pięćdziesiąt odcinków. Tutaj przez Scotta poruszony jest właściwie każdy możliwy temat. Nowe odcinki - świeże tematy wprost zza oceanu.

8. Unfinished Business - Kolejny Brytyjski akcent :) Często wypowiadają się goście. Tematyka ogólna o webdesignie i developerce z przeważającą ilością tematów biznesowych.

9. WebDevRadio - Tytuł w pełni oddaje zawartość - technologie webowe od strony programistycznej - PHP, .Net etc :)

 

Znacie jakieś fajne Polskie podcasty?

 

Edit.

Podcasty od czytelników:

webmastah (żyje to?)

dekompresor - zapowiada się fajnie

devtalk - coś nowego