HBO GO stale powiększa ofertę w swojej bibliotece. Nic dziwnego, bo produkcje spod szyldu HBO zawsze stoją na wysokim poziomie. Nie ma tutaj tak częstych, aktualizacji, jak na Netflixie, ale zawsze coś nowego się pojawia.

Brakuje aktualnie głośnych seriali, jak Gra o tron, czy też Westworld, nie zmienia to faktu, że naprawdę jest co obejrzeć. Zobaczcie nowości!

HBO – co nowego?

Nigdy nie jest za późno

Czterech weteranów wojny w Wietnamie, którzy niegdyś zasłynęli ucieczką z obozu jenieckiego, mieszka obecnie w domu seniora Hogan Hills. Każdy z mężczyzn ma niezrealizowane marzenia i chce je spełnić, zanim będzie za późno. Weterani decydują się po raz kolejny połączyć siły, aby opracować plan ucieczki z piekielnego więzienia, jakim jest dla nich dom opieki.Wspaniała komedia o miłości, przyjaźni i sile determinacji. W główne role popisowo wcielają się dwukrotnie nominowana do Oscara Jacki Weaver (Królestwo zwierząt), wyróżniony nagrodą Emmy James Cromwell (serial HBO Sukcesja), Shane Jacobson (Dziedzictwo Bourne’a) oraz laureat Złotej Palmy Jack Thompson (Sprawa Moranta).

All American – nowy odcinek

Spencer James (Daniel Ezra) jest wschodzącą gwiazdą szkolnej drużyny futbolowej i wzorowym uczniem. Jego domem jest miasteczko Compton. Pewnego dnia trener Billy Baker (Taye Diggs) proponuje mu miejsce w prowadzonym przez siebie zespole z Beverly Hills. Matka chłopaka, Grace (Karimah Westbrook), i jego najlepszy przyjaciel Coop (Bre-Z) przekonują go, że musi wykorzystać szansę, jaką daje mu los. Spencer opuszcza świat, który dobrze zna, i trafia do Beverly Hills, gdzie stara się dopasować i jakoś ułożyć sobie życie. Serial inspirowany życiem wielkiej gwiazdy NFL, Spencera Paysingera, pokazuje życie dwóch rodzin z różnych światów. Każda z nich ma swoje marzenia, sukcesy, porażki i bolączki. W rolach głównych występują: Taye Diggs (serial „Prywatna praktyka”), Samantha Logan („Trzynaście powodów”), Daniel Ezra („Murdered by My Boyfriend”), Michael Evans Behling („Imperium”) oraz Greta Onieogou. Reżyserem jest Rob Hardy (serial „Pamiętniki wampirów”). Serial „All American” nominowany został do Telewizyjnej Czarnej Szpuli w kategorii Najlepszy serial obyczajowy. Na uwagę zasługuje również Karimah Westbrook, nominowana do tej nagrody w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu obyczajowy. „All American” to świetny dramat sportowy, przeznaczony dla widzów w każdym wieku. Mamy wschodzącą gwiazdę szkolnej drużyny futbolowej, niewielkie miasteczko i ogromne ambicje. Jest trener, którego zdanie bardzo liczy się dla chłopaka, najbliżsi, którzy mocno mu kibicują, i wielki świat, który przed młodym sportowcem stoi otworem. Co pozostaje Spencerowi? Opuścić gniazdo i skonfrontować się z tym, co czeka na niego w nowym mieście. Choć wiadomo, że nie będzie to droga wyłącznie usłana różami. „All American” przedstawia losy młodego sportowca, nie pomijając jednocześnie stale obecnych w USA problemów rasowych, które dotykają głównego bohatera. Twórcy serialu nie skupiają się jednak wyłącznie na wątkach sportowych w życiu Spencera. W serii znalazło się miejsce na elementy romansu i celne obserwacje społeczne. To produkcja, która daje nadzieję, że dzięki determinacji każdy może trafić na sam szczyt.

Prawdziwe kłamstwa

Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) jest z pozoru poczciwym sprzedawcą komputerów i od piętnastu lat mężem Helen (Jamie Lee Curtis). W rzeczywistości jednak mężczyzna jest tajnym agentem, który w zajmuje się ściganiem terrorystów. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy Harry zaczyna podejrzewać swoją żonę o zdradę…Pełna zwrotów akcji komedia w doborowej obsadzie. Odtwórcami głównych ról są Arnold Schwarzenegger (Bohater ostatniej akcji) oraz wyróżniona Złotym Globem za stworzoną przez siebie kreację Jamie Lee Curtis (Zakręcony piątek). Reżyserii obrazu podjął się trzykrotny laureat Oscara James Cameron (Titanic). Produkcja zdobyła nominację do Nagrody Akademii za najlepsze efekty specjalne.

Anioł

Podczas wakacji w Senegalu były sportowy mistrz Thierry (Vincent Rottiers) poznaje prostytutkę Fay (Fatou N’Diaye), Para zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia. Każde z nic odnajduje w drugiej osobie zrozumienie i szacunek, razem mają nadzieję, że wspólnie uda im się uciec od starych problemów. Niestety mężczyzna nagle zaczyna dziwnie się zachowywać i Fay postanawia go opuścić. Niedługo potem dochodzi do niej informacja, że Thierry zmarł. Mimo że jest niewinna, zostaje aresztowana i trafia za kratki. Aby znaleźć wyjście z patowej sytuacji, musi wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.Intrygujący obraz przedstawiający ostatnie 24 godziny życia zdyskredytowanego sportowego mistrza. Produkcja była pokazywana na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Miesiąc miodowy

Potrzebujący szybkiej gotówki młodzi kochankowie Tom (Jim Schubin) i Ewa (Chloe Carroll) kłamią o swoim związku, aby wziąć udział w eksperymencie dla małżeństw prowadzonym przez tajemniczego Dyrektora (François Chau). Tom i Ewa, w nadziei na zainkasowanie pięćdziesięciu tysięcy dolarów, muszą przetrwać 30 dni w izolacji w futurystycznym inteligentnym domu, podczas gdy naukowcy próbują ustalić, dlaczego pary się zakochują. W trakcie ich pobytu Ewa zaczyna popadać w szaleństwo, powątpiewając, czy jej kochanek naprawdę jest mężczyzną, za którego go uważa.Thriller science fiction, który opowiada o naturze zaufania w związkach. Produkcja jest debiutem długometrażowym Phillipa G. Carrolla Jr.

Podróż poślubna

Państwo młodzi przybywają w swoją noc poślubną do luksusowego apartamentu dla nowożeńców. Kiedy panna młoda, Eleanor (Avigail Harari), odkrywa, że jej mąż, Noam (Ran Danker), otrzymał w prezencie ślubnym od swojej byłej dziewczyny pierścionek, dochodzi do eskalacji emocji. Nowożeńcy opuszczają hotel, aby zwrócić problematyczny podarunek. Ich z pozoru prosta misja zmienia się w całonocną podróż ulicami Jerozolimy. Para zmuszona jest stawić czoła byłym kochankom, stłumionym wątpliwościom oraz życiu, które zdecydowali się porzucić. Reżyserką obrazu jest wyróżniona na festiwalach filmowych w Berlinie i Locarno – Talya Lavie.

Antygona

Szesnastoletnia Antygona (Nahéma Ricci) jako dziecko przyjechała do Kanady z Algierii wraz z częścią swojej rodziny. Podczas gdy ona bryluje w szkole, jej dwaj bracia wybrali ścieżkę przestępstwa. Kiedy jeden z nich trafia do więzienia i grozi mu deportacja, Antygona obmyśla plan uwolnienia go, przez co wpada w ogromne kłopoty.Prowokacyjna i bardzo aktualna adaptacja klasycznej greckiej tragedii. Ciesząca się uznaniem reżyserka Sophie Deraspe (Les signes vitaux) na nowo przedstawia historię kobiecego dążenia do sprawiedliwości. Jej film jest bardzo wymownym głosem dotyczącym doświadczeń imigrantów we współczesnym Montrealu. Produkcja została wyróżniona na MFF w Toronto.

Stuber

Łagodnie usposobiony kierowca Ubera o imieniu Stu (Kumail Nanjiani) zabiera pasażera (Dave Bautista), który okazuje się być policjantem na tropie brutalnego zabójcy. Stu desperacko i ze sprytem stara się walczyć o życie oraz pięciogwiazdkową ocenę.Nietuzinkowa komedia napędzana śmiechem i nieustanną akcją. W rolę głównego bohatera wciela się nominowany do Oscara i nagrody Emmy Kumail Nanjiani (I tak cię kocham). Partneruje mu znany ze Strażników galaktyki Dave Bautista.