Co powiecie na darmowe narzędzie do analityki chatbotów od Google?

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Google udostępnia platformę dla twórców botów, która ma służyć ocenie skuteczności ich narzędzi. Platforma nazywa się Chatbase i jest dostępna do powszechnego użytku od kilku dni.

Chatbase umożliwia analizę i optymalizację chatbotów służących do automatycznego kontaktu z klientami, pozwalając ich twórcom na usprawnienie ich funkcjonowania i lepsze przystosowanie do potrzeb użytkowników. Wszystko w celu polepszenia UX strony i zwiększenia ilości konwersji.

Chatbase - screen z panelu

System zbiera informacje o aktywności botów na stronie i analizuje je pod katem skuteczności. Użytkownik może śledzić w panelu dane takie jak: historię kontaktów botów z klientami, stopień zaangażowania klientów w kontakt z botem oraz czy kontakt przełożył się na konwersję. Chatbase umożliwia także porównanie pracy bota pomiędzy różnymi platformami.

R E K L A M A

Wg zapewnień Google, system przystosowany jest do różnych komunikatorów oraz platform tekstowych i głosowych, wliczając w to Facebook, Kik, Viber, Slack, WhatsApp, WeChat, Alexa, Cortana, Allo, Line, Skype i Twitter.

Chatbase - screen z panelu

Chatbase został opracowany przez inżynierów laboratorium Area 120, należącego do koncernu Google i specjalizującego się w rozwoju nowych technologii. Jego wprowadzenie to obiegu poprzedzono szeregiem testów. Wśród firm, które miały okazję sprawdzić skuteczność platformy są m.in. Ticketmaster, HBO, Keller WIlliams, Unicef i Viber. Twórcy zapewniają, że nie jest to jednak rozwiązanie dedykowane wyłącznie dużym firmom. Korzystanie z Chatbase jest darmowe, a sama platforma działa niezależnie od tego ilości botów jakie ma do przeanalizowania.

Google nie zdradziło jeszcze, czy i w jaki sposób zamierza monetyzować platformę. Więcej informacji na temat Chatbase i jego funkcji można znaleźć pod tym linkiem.

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple