Co powiecie na analogowy licznik użytkowników na Waszej stronie?

Co powiecie na analogowy licznik użytkowników na Waszej stronie?

Opublikowano 5.09.2016 20:05 Aktualizacja: 5.09.2016 20:27 - 3


Gdy tylko zobaczyłem to urządzenie zapłonęła we mnie żądza posiadania. Przeszkodą nawet nie był fakt, że urządzenie przypominało mi o znienawidzonym przedmiocie na studiach – miernictwie. Cóż tu dużo mówić? Shut up and take my money!

Odkąd prowadzę DailyWeb stałem się prawdziwym maniakiem Google Analytics. Nie ukrywam, że moją ulubioną częścią tego narzędzia jest oczywiści licznik online, dzięki któremu wiem, które materiały grzeją bardziej, a które mniej. Ot forma uzależnienia, często odpalony na drugim ekranie, tylko by nacieszyć oko, kiedy odrywam wzrok od wykonywanych obowiązków. Wygląda jednak na to, że porzucę swoje przyzwyczajenie, gdyż za wszelką cenę muszę sobie sprawić analogowy odpowiednik… przygotowany przez Łukasza Więcka z majsterkowo.pl, zliczajacy ilosc osob online.

źródło: majsterkowo.pl
źródło: majsterkowo.pl

Łukasz nad pomysłem pracował 2,5 roku. Pierwsza wersja urządzenia wyglądała dokładnie jak na zdjęciu powyżej. Przyszedł jednak czas na modernizacje i usprawnienia i tak zrodziła się wersja nieco bardziej zaawansowana i przede wszystkim bardziej praktyczna. Całość skonstruowana na nowym module, do kórego nie ma konieczności podłączania kabla ethernetowego, gdyż wyposażony jest on w WiFi.

img_20160902_220649

Na blogu znajdziecie wszystkie niezbędne instrukcje i kody potrzebne do zaprogramowania urządzenia. Z takim instruktażem bez większych problemów możecie przygotować swój własny odpowiednik. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w diodę, sygnalizującą mnożnik x10.

img_1042

Czyż to nie genialne? Muszę mieć swój egzemplarz na biurku. Całość będzie wyglądała w biurze z pewnością dość dziwacznie, ale kto by się przejmował. Pomysł i prostota na najwyższym poziomie! Więcej informacji znajdziecie na blogu majsterkowo.pl

Sprostowanie: licznik zlocza ilość osób na stronie, a niestety nie integruje się z Google Analytics, jednak już pospieszyłem z pytaniem do twórcy o nowy ficzer ;-)

Wieści z Rozładowani.pl