Moje wybory są subiektywne, wszystkie pozycje obejrzałem i wyrobiłem sobie dobre zdanie. Są to lekkie pozycje, które idealnie nadają się na pidżamowe oglądanie. Bez zobowiązań, na luzie (chociaż jest też wyjątek). Zobaczcie, co obejrzeć w święta na Netflix i HBO GO.

Co obejrzeć w swięta?

Stewardesa – HBO GO

Zdecydowane must-see tego sezonu. Lekka komedia z mocnym wątkiem kryminalnym. Kaley Cuoco wraca w świetnej roli. Pełen czarnego humoru serialowy thriller o stewardesie, której całe życie wywraca się do góry nogami za sprawą jednej nocy.

Virgin River – Netflix

Bardziej lekkiej pozycji chyba nie da się znaleźć. Jeśli szukacie zajęcia dla siebie i swojej drugiej połówki (dziewczyny, żony czy kochanki), to na pewno będzie ona zadowolona, jak odpalicie im ten serial. Chcąc zacząć od nowa, pogrążona w żałobie pielęgniarka przenosi się z Los Angeles do miasteczka na północy Kalifornii i jest zaskoczona tym, co — i kogo — tam widzi.

Facet na święta – Netflix

Ten serial musiał znaleźć się na liście. Szczególnie w okresie świątecznym i szczególnie polecany dla… singli! Lekka, norweska komedia romantyczna. Zmęczona uszczypliwymi komentarzami rodziny wieczna singielka Johanne postanawia szybko znaleźć partnera, którego mogłaby zabrać do domu na Święta Bożego Narodzenia.

Cztery wesela i pogrzeb – HBO GO

Film znają pewnie wszystkie kobiety, ale właśnie pojawił się remake w postaci serialu. Kolejna produkcja, która wciąga, ale jednocześnie nie męczy. Pochłoniecie w jeden wieczór, chociaż od słodkości może znudzić ;) Czworo przyjaciół z Ameryki spotyka się po kilku latach na weselu w Londynie. Po niespodziewanej wolcie przed ołtarzem, życie wszystkich bohaterów zmienia się diametralnie. Serial komediowy nawiązujący do hitu filmowego z lat 90.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa – Netflix

Chyba ostatni film, jaki udało mi się obejrzeć w kinie przed wybuchem pandemii. Jednocześnie jedna z lepszych polskich produkcji ostatnich lat. Nie przepadam za rodzimymi filmami, ale ten gorąco polecam. Ambitny gangster pnie się po szczeblach kariery w warszawskim półświatku i staje przed wielką szansą.

Normalni ludzie – HBO GO

I tutaj ten kwiatuszek, czyli pozycja bardziej wymagająca. Jednak przyda się rozgrzanie także szarych komórek w przerwie świąteczno-noworocznej. Dla mnie – numer jeden tego roku. Współczesna historia miłosna podążająca śladami Marianne i Connella – dwojga młodych ludzi, którzy nieustająco krążą wokół siebie, odkrywając jak skomplikowana potrafi być młodzieńcza miłość.

Love – Netflix

Wisienka na torcie. Serial, który po cichu przeszedł niemalże niedostrzeżony przez krytyków. Jedna z lepszych netflixowych pozycji, do dzisiaj żałuję, że nie jest kontynuowana. Buntownicza Mickey i dobroduszny Gus mierzą się z jasnymi i ciemnymi stronami współczesnych związków w serialu komediowym współtworzonym przez Judda Apatowa.