Co nowego w świecie domen? Sporo nowych końcówek!

Co nowego w świecie domen? Sporo nowych końcówek!

Opublikowano 26.08.2015 8:07 - 2


Mimo, że nowych końcówek jest już kilkaset na rynku i to tych, które są dostępne do publicznej rejestracji, to cały czas przybywają kolejne. Ot tak byśmy, mieli jeszcze większy problem z wybraniem tej właściwej… lub byśmy mieli jeszcze więcej możliwości. Ten drugi scenariusz brzmi bardziej racjonalnie. Dlatego też jeśli mamy zasobny portfel jak Google, to możemy sobie kupić od razu kilkadziesiąt interesujących nas końcówek z różnymi wariantami rozszerzeń. Do wielkiego wora z nowymi domenami, dołączają kolejne, dość interesujące. Warto się zainteresować? Zdecydowanie.

Taxi, psy, hokej i teatr

Na pierwszy ogień idzie domena .TAXI, która dedykowana jest branży przewozowej. W naszym rodzimym środowisku odpowiednikiem powinna być .ZŁOTÓWA, ale to mogłaby być mało udana inwestycja. Niemniej można mówić o umiarkowanym sukcesie, gdyż w pierwszym dniu powszechnej dostępności (general avilability) to rozszerzenie zotało wykupione 2 167 razy. Co ciekawe od marca funkcjonuje także zbliżona końcówka o nazwie .CAB, która na chwilę obecną posiada 3 300 rejestracji. Wygląda na to, że ta bardziej tradycyjna nazwa szybko zje swojego konkurenta.

Powody do radości mają także pasjonaci psów , gdyż pojawiła się do publicznej rejestracji domena .DOG. Pierwszego dnia zarejestrowano 1 589 sztuk. Jest jeszcze gratka dla fanów biegania .RUN (1 260 sztuk), dla entuzjastów hokeja też coś się znajdzie (.HOCKEY – 441 sztuk). Z tych najbardziej interesujących oddano do naszej dyspozycji jeszcze coś dla fanów teatru, ale tutaj o żadnym sukcesie mówić nie można – .THEATER – 405 sztuk.

Osobiście czekam na rozszerzenie .WEB, ale coś się właścicielowi rejestru nie spieszy, bo nie ma żadnych informacji o zakładanych datach premiery. A szkoda. Dałbym mu zarobić.

Wieści z Rozładowani.pl