Co nowego w świecie domen? .LINK pojawia się z impetem, a .BERLIN coraz bliżej fotelu lidera

Co nowego w świecie domen? .LINK pojawia się z impetem, a .BERLIN coraz bliżej fotelu lidera

Opublikowano 18.04.2014 11:12 - 1


Bardzo interesujące rzeczy dzieją się na rynku domen. Dopiero co pisałem o regionalnej końcówce prosto z Niemiec – .BERLIN, która dzień swojej premiery osiągnęła niebagatelną liczbę 30 000 rejestracji, a tu kolejna niespodzianka. Na rynku domenowym od kilku dni dostępna jest nowa końcówka .LINK, która wcale nie wypada gorzej.

W dniu premiery .LINK osiągnął także bardzo dobry wynik, który właścicieli może napawać optymizmem. Już pierwszego dnia zarejestrowano niespełna 20 000 sztuk. Teraz przyrost nowych rejestracji nieco osłabł, niemniej to wystarczyło by uplasować się w pierwszej piątce najpopularniejszych końcówek. Pierwsze co przychodzi mi nam myśl, to domena może okazać się świetnym pomysłem do stworzenia alternatywnego adresu skracającego linki, tym bardziej że pewnie znalezienie krótkiej domeny nie powinno stworzyć większych problemów. Co ważne, jej cena także nie jest wygórowana i nie przekroczy $10.

Jak wygląda aktualne zestawienie najpopularniejszych domen? Systematycznie końcówka .BERLIN zmniejsza dystans do lidera zestawienia .GURU. Już teraz brakuje jej około 4 000 rejestracji. Patrząc na jej przyrost, zmiana na fotelu lidera, to tylko kwestia niedługiego czasu. Niemniej w całym zestawieniu najbardziej dziwi mnie wysoka pozycja końcówki .PHOTOGRAPHY, która jest ani ładna, ani krótka, lecz jak to mówią: rzecz gustu, a to nie podlega dyskusji. Oto jak prezentuje się aktualne zestawienie najpopularniejszych domen.
[table “” not found /]

Wieści z Rozładowani.pl