Hitowa produkcja HBO GO, czyli Opowieść podręcznej już od kilku tygodni jest dostępna, dlatego pewnie wszyscy zdążyli nadrobić serial. Oprócz niego na HBO jest oczywiście olbrzymia porcja innych produkcji, które pojawiły się w ostatnich dniach.

HBO GO nie jest tak przeładowane, jak konkurencyjny Netflix, ale za to posiada seriale, które trafiają w sedno i mają rzeszę fanów. Nie inaczej było i  w tym tygodniu, bo do oferty wskoczyły porządne pozycje, dlatego będzie co robić w ten weekend.

Nowości HBO GO

Niezwyciężona

Historia sukcesu i porażki wyjątkowej zawodniczki, Joanny Jędrzejczyk, która wielokrotnie obroniła tytuł mistrzyni MMA. Twórcy przybliżają postać prawdziwej wojowniczki, która ma odwagę marzyć i działać, realizuje się wbrew stereotypom. Kiedy pada propozycja, by zacząć trenować w USA, Joanna decyduje się zaryzykować, choć wie, że ceną będzie samotność i oddalenie od rodziny. Cały czas walczy o pozostanie najlepszą zawodniczką na świecie, ale też o uznanie w rodzinnym kraju. W jej drodze na szczyt wielokrotnie zderzają się samodyscyplina z wygodą, sława na ringu z lekceważeniem w życiu prywatnym, poświęcenie z rozczarowaniem, monotonia treningów z energią walki. Poznajemy dwa oblicza bohaterki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa i przerażającą wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów.

Pokolenie

Serial HBO Max Original opowiadający o grupie młodych ludzi, którzy szukając swojego miejsca w życiu, eksplorują własną tożsamość i seksualność.

Niepowstrzymany

Dwóch pracowników kolei otrzymuje polecenie skierowania jednego z pociągów na inne tory. Niedbalstwo i seria błędów sprawiają, że pociąg wymyka im się spod kontroli i zaczyna przyspieszać. Wkrótce spokojny poranek początkującego operatora Willa (Chris Pine) i doświadczonego inżyniera Franka (Denzel Washington) zamienia się w koszmar. Składający się z blisko czterdziestu wagonów pociąg rozpędza się jeszcze bardziej. Wychodzi też na jaw, że przewożone są w nim toksyczne chemikalia, a wykolejenie pociągu skończyć może się ekologiczną katastrofą. Frank i Will muszą odłożyć na bok animozje i rozpocząć walkę z czasem.Sprawnie zrealizowany film akcji, za którego reżyserię odpowiadał mistrz gatunku Tony Scott (Wróg publiczny). Nominacja do Oscara za montaż dźwięku.

Klub Knuckledust

Policja odkrywa elitarny klub walk, w którym znajduje siedem podziemnych poziomów wypełnionych martwymi ciałami niezliczonych wojowników. Udaje im się odnaleźć tylko jednego żywego, choć ledwo oddychającego mężczyznę Harda Eighta (Moe Dunford). Funkcjonariusze, z Katherine Keaton (Kate Dickie) na czele, w ciągu dziewięćdziesięciu minut muszą dowiedzieć się, czy jest on seryjnym mordercą, czy szczęśliwym ocalałym.Thriller z elementami kina akcji autorstwa próbującego swoich pierwszych sił w reżyserii aktora Jamesa Kermacka. Do współpracy przy swoim projekcie zaprosił on m.in. Moe Dunforda (serial Wikingowie), Kate Dickie (Red Road) oraz Gethina Anthony’ego (serial Gra o tron).

Muidhond

Jonathan (Tijmen Govaerts) jest młody człowiekiem o dobrym sercu, który wychodzi z więzienia z powodu braku dowodów. Wraca do matki, która mieszka w małym domku przy wydmach. Chłopak chce zapomnieć o przeszłości i jest zdeterminowany, by stać się inną, lepszą osobą. Mimo że bardzo stara się przestrzegać zasad, jego dobre intencje zostają wystawione na próbę, gdy do domu obok wprowadza się młoda kobieta ze swoją małą córeczką. Dramat psychologiczny, który śledzi losy młodego człowieka targanego przez wewnętrzne demony. Produkcja zdobyła nagrodę na MFF w Gandawie. Reżyserką i współscenarzystką obrazu była wielokrotnie wyróżniana Patrice Toye (Rosie).

Kłótnia

Jack (Dan Fogler) i Lisa (Emma Bell) są parą, która wdaje się w kłótnię podczas kolacji ze znajomymi w swoim mieszkaniu. W miarę narastania sprzeczki kolacja, dobiega końca. Jack i Lisa postanawiają odtworzyć te noc, aby ustalić kto miał rację. Prowadzi to jednak do jeszcze większego zamieszania między parą i kłótni między gośćmi.Kameralna komedia o kłótni między kochankami, która wymyka się spod kontroli. Odtwórcami głównych ról są Dan Fogler (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć) oraz Emma Bell (Cicha namiętność), a za reżyserię odpowiadał Robert Schwartzman (Dreamland).

Oblężenie na ulicy Liperti

Everest

Doświadczeni himalaiści Rob Hall (Jason Clarke) i Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) prowadzą dwie rywalizujące ze sobą ekspedycje na najwyższy szczyt świata. Ich wyprawa staje się niezwykle niebezpieczna, kiedy wspinacze muszą stawić czoło jednej z najbardziej gwałtownych zamieci w dziejach. W obliczu wyjątkowo trudnych warunków, w stanie skrajnego wyczerpania sił i ducha, bohaterowie muszą spróbować przekroczyć własne granice, aby zmierzyć się ze śmiercionośnym żywiołem.Film akcji inspirowany historią jednej z najtragiczniejszych wypraw na Mount Everest, gdzie w maju 1996 roku jednego dnia zginęło aż 15 wspinaczy. Odtwórcami głównych ról są Jason Clarke, Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, John Hawkes oraz Robin Wright.

Bill i Ted ratują wszechświat

Najlepsi przyjaciele w średnim wieku – Bill S. Preston (Alex Winter) i Theodore „Ted” Logan (Keanu Reeves) – muszą spełnić swoje rock&rollowe przeznaczenie. Kiedy przybysz z przyszłości przestrzega ich, że tylko ich piosenka może uratować świat, jaki znamy, bohaterowie bez zastanawiają decydują się przeżyć nową przygodę. Po drodze pomagają im ich córki, grupa postaci historycznych oraz kilka legend muzycznych.Zwariowana komedia z elementami kina science fiction opowiadająca o dwóch kumplach, którzy wyruszają w podróż w poszukiwaniu piosenki, która naprawi ich świat i przywróci harmonię we wszechświecie. Odtwórcami głównych ról są Keanu Reeves (Matrix) oraz Alex Winter (Straceni chłopcy).


Posłuchaj nas!