Weekend już na finiszu, to jednak w niczym nie przeszkadza. Sprawdzamy co nowego na HBO GO.

Netflix i Rakuten TV zaprezentowały całkiem sporo, a jak jest w przypadku HBO GO. Tutaj oczywiście sporo ambitnych produkcji, a także zupełnie nowe seriale. HBO GO to namiastka tego, co czeka nas w HBO Max, ale na bogatszą wersję serwisu będziemy musieli poczekać najwcześniej do przyszłego roku, bo już wczoraj wspominaliśmy o tym, że HBO Max w Polsce pojawi się z opóźnieniem.

Nowości w HBO GO

Ku’damm 56

Niemiecki miniserial Ku’damm 56 to osadzona w Berlinie lat 50. ubiegłego wieku opowieść o konserwatywnej matce i jej trzech córkach, które kobieta z całych sił pragnie wydać za mąż.

R E K L A M A

Ku’damm 59

Niemiecki miniserial to osadzona w Berlinie lat 50. ubiegłego wieku opowieść o konserwatywnej matce i jej trzech córkach, które kobieta z całych sił pragnie dobrze wydać za mąż.

Galeria handlowa

Ojciec robiący zakupy w domu towarowym z trzema synami, nagle musi zdecydować, jak poradzić sobie z jednym z nich – wycofanym średnim synem, który został przyłapany na kradzieży zabawkowej syreny.

Obsługiwałem angielskiego króla

Powieść Bohumila Hrabala „Obsługiwałem angielskiego króla” jest jednym z najważniejszych dzieł w dorobku pisarza. Przedstawia losy młodego czeskiego kelnera, którego życie jest odzwierciedleniem nadziei, konfliktów, dramatów i klęsk składających się na czechosłowacką historię ostatniego stulecia. Na podstawie tej powieści reżyser Jiří Menzel stworzył film o człowieku u schyłku życia, który przywołuje w swej pamięci obrazy epoki, którą przeżył. To opowieść o człowieku, który pragnął wypełnić swoje życie bogactwem i pięknem bez względu na okoliczności, a jego szczęście zawsze polegało na mierzeniu się z jakimś nieszczęściem.

Taniec córki Boga

Shin-mi jest transpłciową kobietą i zarazem popularną tancerką w klubie gejowskim w Korei. Kochana przez małą, ale oddaną grupę fanów i wspierana przez swoją koleżankę i mentorkę „mamę”, Shin-mi odnajduje wolność i poczucie przynależności w tym mikro świecie, który akceptuje ją bez żadnych zastrzeżeń. Niestety, świat zewnętrzny pozostaje zimny i niechętny zmianom, o czym Shin-mi szybko przypomina sobie, kiedy dostanie wezwanie do wojska. Shin-mi zostaje zawstydzona, ale nie przestaje być zdeterminowana w walce o utrzymanie swojej tożsamości.

Złodziej

Londyn, rok 1962. Sześcioletnia Ruthie lubi bawić się z Lynn, gosposią pracującą dla jej rodziny. Jednak w ciągu raptem dwóch dni ich przyjaźń zaczyna się psuć, gdy dziewczynka, przerażona mroczną opowieścią swojej urodzonej w Niemczech matki, zaczyna podejrzewać Lynn o kradzież. Film GANEF (co w jidysz oznacza złodzieja) w subtelny sposób ukazuje długotrwały i destrukcyjny wpływ odziedziczonej traumy.

Malowany ptak

Aby chronić swoje dziecko przed masową eksterminacją Żydów, rodzice wysyłają syna do krewnej na wsi gdzieś w Europie Wschodniej. Jednak ciotka chłopca niespodziewanie umiera i dziecko zostaje samo, zmuszone wyruszyć w podróż po dzikim i nieprzyjaznym świat, w którym obowiązują tylko brutalne zasady, uprzedzenia i przesądy. Jego walkę o dosłowne fizyczne przetrwanie, już po wojnie, zastępuje kolejna walka. Ta, której chłopiec nawet nie jest świadom – walka z samym sobą, o własną duszę, o swoją przyszłość… Dramat oparty na uznanej powieści Jerzego Kosińskiego to drobiazgowa, czarno-biała, nakręcona na 35 mm taśmie opowieść o dzikiej, prymitywnej Europie Wschodniej u schyłku II wojny światowej. Produkcja zdobyła m.in. dziewięć Czeskich Lwów oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Sprawa rodzinna

Kiedy w swoje 30 urodziny Annabelle budzi się w jakiejś sypialni, na myśl przychodzi jej, że ten dzień nie może być gorszy. Wtedy jednak wchodzi Bernard, mężczyzna wystarczająco stary, by być jej dziadkiem… Składając w całość fragmenty wydarzeń z poprzedniego wieczoru, odkrywa, że ważne relacje można nawiązać w nieoczekiwanych miejscach.

Ostatni i pierwsi ludzie

Wbrew tytułowi, w filmie nie zobaczymy ludzi. Obraz podąża za wyjątkowymi bohaterami: świadectwami jugosłowiańskiego brutalizmu, głosem Tildy Swinton oraz muzyką zmarłego w 2018 roku islandzkiego kompozytora Jóhanna Jóhannssona, który skomponował muzykę filmów do Sicario i Nowy początek. Artysta nakręcił też kilka filmów krótkometrażowych i często wykorzystywał sztuki wizualne podczas wykonywania swoich utworów. Pomysł na pierwszy film fabularny przyszedł mu do głowy w 2010 roku, kiedy zobaczył zdjęcia wielkich pomników z czasów Tito autorstwa holenderskiego fotografa Jana Kempenaersa. Jóhannsson, zapalony czytelnik science fiction, zestawia swój czarno-biały materiał filmowy z fragmentami powieści brytyjskiego pisarza i filozofa Olafa Stapledona z 1930 roku, które czyta Tilda Swinton.

Dystopia

Tess towarzyszy swojemu chłopakowi Leo w opuszczonej fabryce w głębi szwedzkiego lasu, gdzie on i grupa jego przyjaciół organizuje największe w Skandynawii wydarzenie larpowe. To, co zaczyna się jako niewinna gra, szybko staje się walką o przetrwanie.