harrods.jpg-20150302050927414

Znany wszystkim rosyjski Faberge, produkujący najbardziej znane na świecie jajka Faberge, przy współpracy z  Pixel Artworks oraz JUSTSO zmienił wystawę sklepową sklepu odzieżowego Harrods w Londynie w coś niesamowitego.

Faberge-egg(1) Faberge2 Fabergé+at+Harrods+-+3D+Projection+1

I tak oto, zaglądając w okno możemy oglądać potężne, trójwymiarowe jajo, stojące w otoczeniu 8 rzutników, a same jest pokryte ekranem LED umożliwiającym wyświetlanie animacji. Całość stanowi podobno najjaśniejszy na świecie projekt  mapping videoGdyby tego było mało, tym, co wyświetlane jest na ekranie zarządza …klient – dzięki udostępnionej appce na iPadzie wewnątrz sklepu.

Fanstastyczna gra światła i cienia, odblaski imitujące prawdziwą biżuterię dają piorunujące wrażenie.

Sami popatrzcie.

Jajka Faberge mają swój początek za czasów Aleksandra III  Romanowa i Mikołaja II, w 1885 roku. Rosyjski złotnik Peter Carl Fabergé, otrzymał za swój niecodzienny pomysł wykorzystania złota i diamentów wiele nagród w Rosji, Francji i Niemczech . Już za jego czasów pracowało dla niego ok 450 wykwalifikowanych parobków, a od tamtej pory szacuje się, że wykonano ponad 200 tys. różnego rodzaju błyskotek.The+Fabergé+Pearl+Egg

W sklepie można również zagrać  w popularną grę „egg hunting”, polegającą oryginalnie na szukaniu jajek w trawie.

Harrods, dla tych, którzy znajdą na różnych poziomach sklepu 6 potężnych jaj i podzielą się swoimi wynikami przez appkę, rozlosuje maleńkie, diamentowe cacka.

Fabergé+Egg+Charm+Cluster

Użycie mappingu video jest rewelacyjnym chwytem marketingowym – nie tylko przykuwa uwagę na tyle, że nie można się oderwać od szyby sklepu, ale pokazuje też, że klasę i tradycję da się połączyć razem z najnowsza technologią tworząc coś niesamowitego.

Bierę.