Niepewność związana z przyszłością TikToka w Stanach Zjednoczonych ciągnie się już od długiego czasu. Dla niektórych jest to nudny temat. Ja jednak, jak spora część osób, dostrzegam w nim ciekawość z uwagi na mieszkanie się polityki w świat aplikacji mobilnych. Wiadomo, wtrącanie się polityki do świata mobilnego, internetowego, nie jest pierwszyzną. Ale chodzi tu o najpopularniejszą aktualnie aplikację na świecie. O TikToka, który szturmem zdobył pierwsze miejsca w sklepach z aplikacjami.

Wszyscy chcą być jak TikTok. Teraz YouTube wprowadza znaną z TikToka funkcję

Umowa ByteDance z Oracle

Niedawna wieść o porozumieniu się ByteDance z Oracle wprowadziła sporo zamieszania. Z konkurencji o TikToka odpadł Microsoft. Oracle, według doniesień mediów, miał stać się „zaufanym partnerem technologicznym”. Oznacza to, że zgodnie z tym, co woleli Chińczycy, TikTok nie został sprzedany. W międzyczasie pojawiły się doniesienia, że w USA powstanie oddzielna firma, która będzie odpowiadała za TikToka. Pakiet mniejszościowy ma należeć do Oracle. W ten sposób możliwe jest ucięcie spekulacji głoszonych przez administrację Trumpa, jakoby aplikacja była niebezpieczna dla użytkowników, wykorzystywała ich dane osobowe. Na mocy umowy z Oracle, wszystkie dane amerykańskich użytkowników miałyby się znajdować na terenie USA.

Kiedy TikTok obrywa, Snapchat wprowadza znane z niego funkcje

Piłka po stronie Donalda Trumpa

Piłka jest teraz po stronie Donalda Trumpa. Podczas briefingu prasowego Prezydent USA miał stwierdzić, że nie jest gotowy do podpisania się pod umową ByteDance z Oracle, o czym donosi CNet.com. Z kolei CNBC podaje, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych 24-36 godzin Donald Trump podejmie decyzję co dalej z TikTokiem w USA i umową. Oczywiście Prezydent USA nie jest zadowolony z tego, że w nowej spółce ByteDance będzie miało pakiet większościowy.

Reels – Instagram uruchamia konkurenta TikToka

Czekamy zatem na decyzję Donalda Trumpa. Znając jego wypowiedzi, a także stosunek do TikToka możemy spodziewać się wszystkiego.

Źródło: CNet / CNBC


Posłuchaj nas!