CloudMagic – świetny, minimalistyczny mobilny klient poczty

Opublikowano 17.08.2016 9:44 Aktualizacja: 13.06.2020 14:37 - 10


Jeśli nie potrzebujesz zaawansowanych algorytmów sortujących e-mail czy synchronizacji z  serwerem NASA, jest to klient poczty dla Ciebie. Aplikacja charakteryzuję się totalna prostotą, nie ma tutaj żadnych udziwnień. Interfejs jest czytelny i klasyczny.

c1

Zaczynamy od góry, mamy możliwość wyświetlenia: wszystkich maili, tylko nieprzeczytanych i tylko oznaczonych gwiazdką. Poniżej belki wyboru mamy prostą wyszukiwarkę, która działa bardzo sprawnie i nie sprawia żadnych problemów.

Bardzo miłym akcentem są małe pionowe kolorowe znaczniki, umieszczone na prawej krawędzi każdego wiersza. Informuję ona nas z której skrzynki (każda skrzynka otrzymuje swój kolor) pochodzi dany email. Mamy również możliwość oznaczenia wiadomości gwiazdka, jeśli chcemy go wyróżnić.

Fabrycznie ustawione gesty w aplikacji działają następującą:

  • Gest w prawo do połowy archiwizuję wiadomość, przesunięcie do końca skutkuje usunięciem.
  • Gest w lewo do połowy – ponownie oznaczanie markerem nieodczytanej wiadomości, przesunięcie do końca możliwość dodania wiadomości do dowolnie wybranego folderu.

Oczywiście mamy możliwość własnej personalizacji gestów.

Jeśli dłużej wciśniemy wiersz wiadomość, pojawia się nam dodatkowe menu z następującymi możliwościami: przenieś do spamu, przenieś do innego folderu, wrzuć do kosza, archiwizuj i ponowne oznacz marker nieprzeczytanej wiadomości. W górnym lewym rogu mamy „burger menu” z możliwość wyboru i edycji naszych skrzynek pocztowych. Poniżej znajduję się się guzik ustawień i możliwości stworzenia dedykowanie konta CloudMagic – które pozwoli nam zapisać nasze skrzynki. W ustawieniach bardzo standardowo, możemy zmienić kolor naszej skrzynki, dodać podpis, zablokować aplikacje hasłem i wprowadzić modyfikacje akcji z poziomu zablokowanego ekranu. Również istnieję możliwość zapisywanie wiadomości i załączników w naszych zewnętrznych aplikacjach tj. evernote, pocket, dropbox, trello itd. To tyle, skromnie i minimalistycznie.

Z poziomu aplikacji możemy stworzyć swój profil nadawcy, który pozwoli nam dowiedzieć się podstawowych informacji o ludziach z którymi mailujemy – od razu uprzedzam oplata 24,99 euro za rok.

c3

Aplikacja obsługuje następujące rodzaje skrzynek: Gmail, Exchange, Yahoo, Outlook, iCloud i wszystkie konta IMAP. Klient dostępny za darmo na systemy iOS i Android. Niestety, wersja na macOS jest w cenie 19,99 euro. Cena trochę wyśrubowana, mimo to z pewnością znajda się chętni na jego zakup, bo…

...wygląda naprawdę świetnie :)

c2

Zobacz CloudMagic

W duchu minimalizmu, zapraszam do przeczytania mojej recenzji równie prostego narzędzia, jakim jest Swipes – to do list

Wieści z Rozładowani.pl