Do przydatności wirtualnego backupu chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Każdy, kto choć raz  bezpowrotnie stracił dostęp do ważnych dokumentów, zdjęć czy innych plików, z pewnością nie raz rozważał skorzystanie z takiej usługi. I choć wiąże się ona z pewnymi kosztami, pod względem szybkości i wygody znacznie przewyższa tworzenie fizycznych kopii plików. Rosnąca popularność przechowywania danych w chmurze sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele ofert skierowanych zarówno do prywatnych użytkowników, jak i firm.

Wybór nie jest oczywisty. Wiele osób korzysta z opcji freemium oferowanych przez takie firmy jak Dropbox czy Google. Poza mocno ograniczoną pojemnością oferują one jednak dość niski standard zabezpieczeń. Sprawia to, że w przypadku ataku sieciowego dostęp do plików przechowywanych na wirtualnym dysku jest niemal nieograniczony. Niezależnie, czy mowa tutaj o dokumentach firmowych, czy też o naszych prywatnych zdjęciach, zagrożenie ich wyciekiem czy utratą jest dość spore.

R E K L A M A

Dlatego też radzimy, aby przy wyborze jednej z dostępnych na rynku opcji oprócz ceną kierować się przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. Jedną z usług, którą zdecydowanie możemy polecić, jest Cloud Backup dla systemu Windows oferowany przez nazwa.pl.

Cloud backup 2

Firma nazwa.pl stawia na bezpieczeństwo

To, co wyróżnia Cloud Backup na tle konkurencji, to przede wszystkim możliwość szyfrowania kopii plików przed umieszczeniem ich na serwerach. Szyfrowanie odbywa się na komputerze użytkownika i tylko jemu znanym hasłem. Oznacza to, że nawet osoba z dostępem do serwerów nazwa.pl bez hasła użytkownika nie będzie w stanie odczytać danych.

Wszystko to brzmi nieco skomplikowanie? Bez obaw, z punktu widzenia użytkownika cały proces jest banalnie prosty. Aplikacja Cloud Backup jest bardzo intuicyjna i krok po kroku prowadzi przez kolejne etapy tworzenia kopii. Usługa pozwala także na zautomatyzowanie całego procesu, wówczas kolejne backupy będą tworzone automatycznie, na podstawie harmonogramu. Odzyskanie danych w przypadku utraty komputera czy awarii dysku także znajduje się w zasięgu zaledwie kilku kliknięć.

Co istotne, wszystkie kopie przechowywane są przez okres 90 dni, niezależnie od ilości modyfikacji. Zatem nawet w przypadku usunięcia danego backupu, przez 90 dni istnieje możliwość jego odtworzenia w wybranej wersji. Jest to świetna opcja zabezpieczająca nie tylko przed skutkami działań hakerów, lecz także własnymi błędnymi decyzjami dotyczącymi zarządzania kopiami danych.

Cloud backup

Nowości w usłudze Cloud Backup

Cloud Backup nie jest nową usługą w portfolio nazwa.pl, jednak w ostatnim czasie przeszła znaczącą aktualizację. Otrzymała kilka nowych funkcji, nakierowanych przede wszystkim na dalszą poprawę bezpieczeństwa danych. Wśród nich znajdują się m.in. dodanie możliwości zmiany hasła używanego w procesie szyfrowania czy wprowadzenie jednorazowych kodów autoryzacyjnych.

Dodatkowa autoryzacja jest obecnie wymagana w przypadku każdej czynności związanej z modyfikacją zapisanej kopii, wliczając w to jej usunięcie. Kody generowane są w panelu nazwa.pl, a więc złamanie tego zabezpieczenia wymagałoby nie tylko dostępu do komputera użytkownika, lecz także obejścia systemu firmy, co w praktyce wydaje się bardzo mało prawdopodobne.

Cena zakupu usługi Cloud Backup to 60 zł za pierwszy rok użytkowania. To stosunkowo niewiele, uwzględniając wymienione funkcje i fakt, że dostajemy tu aż 1 TB pojemności. Po tym okresie koszt usługi wzrasta do 10 zł miesięcznie za każde urządzenie, co również nie jest wygórowaną ceną, biorąc pod uwagę jej standard.

Jeżeli chcielibyście się samodzielnie przekonać, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje możliwość sprawdzenia tego na własnych zasadach. Czytelnicy DailyWeb.pl mogą teraz aktywować za darmo usługę Cloud Backup na okres szczęściu miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

sm56-2935-2588

Termin ważności kodu rabatowego: 16.07.2020r.