Clarkson, Hammond i May będą mieli grę na PS4 i Xbox One

Clarkson, Hammond i May będą mieli grę na PS4 i Xbox One

Opublikowano 24.08.2018 11:54 -


The Grand Tour to niewątpliwie udany program. Ma ocenę na poziomie 95% w serwisie Rotten Tomatoes. W sieci żartuje się też, że za brakujące 5% odpowiadają zmuszani do negatywnego oceniania pracownicy BBC. Teraz Clarkson, May i Hammond chcą dać mam możliwość wcielenia się w ich rolę, dzięki grze na bazie ich telewizyjnych przygód.

To nie pierwsze spotkanie ekipy z The Grand Tour z tematem gier. Jeremy Clarkson pod koniec lat osiemdziesiątych pisał recenzje gier dla Amstrad Computer User. Jezza to też maniak gier wyścigowych i serii Call of Duty (przyznał się do posiadania każdej gry z tej serii). Podobnie Hammond i May, którzy nie stronią od gier, szczególnie tych wyścigowych. Na początku zeszłego roku można było też na własne oczy zobaczyć, jak radzą sobie w Forza Horizon 3, za pośrednictwem Twitcha. W pamięci mam też serie gier na urządzenia przenośne, inspirowane programem Top Gear (chociaż staram się o niej zapomnieć).

Nic więc dziwnego, że cala trójka zapowiedziała nową grę na podstawie wydawanego przez siebie programu.

Cotygodniowe aktualizacje nawiązują do fabuły z programu

Główną atrakcją mają być cotygodniowe aktualizacje. Mają one też mieć duże znaczenie i wiązać się z aktualną tematyką i fabułą nowych odcinków programu, które udostępniane są w każdy piątek. Oczywiście będzie to gra wyścigowa, ale znaczenie ma też odegrać wcielanie się w postać prowadzących i pokonywania różnych przygód oraz pokręconych zadań. Gra podobnie jak program, cechować się będzie dużą dozą humoru i obfitować będzie w egzotyczne samochody. Czasem będą to hipersamochody a czasem dziwne pojazdy jak wóz straży pożarnej. Rozrywka będzie możliwa zarówno w pojedynkę, jak i wiele osób, na podzielonym na 4 części ekranie.

Gra dostępna będzie prawdopodobnie jedynie na konsole PS4 oraz Xbox One. Gra ma zostać zaprezentowana już niedługo, a jej wydawcą będzie oczywiście Amazon.

Wieści z Rozładowani.pl