W ostatnim czasie nie można przeoczyć swojego rodzaju mixu wiadomości, jaki powstał z Facebookiem w roli głównej. Z jednej strony czytamy o problemach prawnych założyciela, sprzedaży naszych danych, a w tym samym czasie nastąpiła aktualizacja, prezentacja nowych funkcji, czy też nowa odsłona Messenger-a. Po części wygląda to na planowany chaos, mający na celu przyćmić wiadomości niekorzystne dla wizerunku firmy.

Ciemny motyw Messenger już jest. Oto nasza instrukcja jak włączyć tryb ciemny w messengerze.

[Tutorial] Jak dodać Messengera na stronę WWW?

Oczekiwania

Żywiłem nadzieję, że Facebook nareszcie poruszy temat objętości, jaką aplikacja zajmuje w pamięci telefonu oraz jej apetytu na baterię. Dopiero potrzeba skasowania aplikacji uświadomiła mi, jak często telefon jest wybudzany przez owe programy i jak to się odbija na długości jego pracy. Polecam taki test każdemu, a i detoks niektórym z nas się przyda 

Drugim punktem na liście oczekiwanych zmian, który jest szczególnie uciążliwy przy posiadaniu wielu urządzeń, jest bardziej rozbudowana synchronizacja chatu w kilku aplikacjach pod jednym kontem.

Dla przykładu, skoro piszemy poprzez stronę facebook-a, to jaki jest sens ciągłego wybudzania telefonu, tabletu, smartwacha i informowania o każdej wiadomości? No właśnie. Znacznie częściej jestem zmuszony zamykać otwarte dymki, niż faktycznie przesiadam się w połowie rozmowy między urządzeniami, kiedy to byłoby to przydatne.

Nowości w Messengerze: zdjęcia 360 i wideo HD

Rzeczywistość

  1. Otrzymaliśmy przeprojektowany wygląd aplikacji, który wg. Zuckenberg-a ma nam znacznie uprościć korzystanie z aplikacji, a to wszystko poprzez redukcję 5 zakładek do 3 (chat, kontakty oraz funkcja ukryta pod ikoną nawigacji) oraz dodanie 3 podstawowych ikon w górnej części aplikacji pozwalające uruchomić aparat, videorozmowę albo rozmowę. Jak to się finalnie prezentuje, możemy ocenić na poniższych screenach.
    messenger1
  2. Dodatnie ciemnego motywu oceniam na plus, jest to zwyczajnie użyteczna funkcja podczas nocnych chatów. W końcu nie bez powodu w końcu wszystkie aplikacje nawigacji samochodowych posiada automatyczną zmianę motywu.
  3. Kolorowanie dymków gradientem kontra jednolitym kolorem pozostawię bez komentarza – w końcu kolory to domena kobiet.
    messenger2

Kiedy możemy się spodziewać tych szaleńczych zmian? „Very, very soon”, a więc bliżej nieokreślone wkrótce.