Ciemny motyw w Messengerze już (prawie) dostępny
Ciemny motyw w Messengerze już (prawie) dostępny

Opublikowano 5 miesięcy temu -


Facebook udostępnia dark mode dla aplikacji swojego komunikatora. Dzieje się to po ponad ośmiu miesiącach od zapowiedzi i niemal dwóch od rezygnacji z nowej wersji Messengera.

Wszystko wskazuje na to, że prace nad ciemnym motywem Messengera są już na półmetku. Facebook wydaje się obecnie testować nową funkcję na wybranych rynkach, o czym poinformowała Jane Manchun Wong, specjalistka od prześwietlania socialowych aplikacji. Na zrzucie ekranu udostępnionym przez Wong widać nową opcję w zakładce „Me” o nazwie „Dark Mode”. Choć nieznana jest dokładna geolokalizacja testów, wiadomo, że chodzi o bardzo wąską grupę użytkowników.

Jeśli przypuszczenia o testach się potwierdzą, wielu użytkowników powinno odetchnąć z ulgą. O konieczności wprowadzenia trybu ciemnego mówi się bowiem już od naprawdę długiego czasu. O planach wprowadzenia dark mode w Messengerze informowaliśmy 8 miesięcy temu. Dlaczego puszczenie tej z pozoru prostej funkcji w obieg zajęło Facebookowi tyle czasu? Nie wiadomo. Oczywiście Messenger nie jest prostą aplikacją, którą można przeprojektować w ciągu kilku dni. Jednak po graczu tego formatu spodziewaliśmy się naprawdę więcej.

Ciemny motyw miał być integralną częścią nowego Messengera, którego premiera odbyła się jesienią, i który z dość niejasnych przyczyn został wycofany z rynku. Nie wiadomo, czy równolegle prowadzone są testy w zakresie innych funkcji wersji komunikatora. Nie jest także jasne, kiedy dark mode zadebiutuje globalnie. Jak na razie testy zostały bowiem ograniczone jedynie do kilku lokalizacji. I nawet w tym przypadku trudno mówić o sukcesie. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, alternatywny widok nie został jeszcze w pełni zaimplementowany. W rezultacie użytkownicy zaciemnionego interfejsu użytkownika nadal mogą napotkać jasno oświetlone elementy w niektórych zakładkach aplikacji.