Ciemny motyw to opcja, z której korzystam, gdzie tylko się da. Począwszy od systemu operacyjnego na laptopie, poprzez system na smartfonie, aplikacje, czy chociażby…webowej wersji Facebooka. Takie rozwiązanie najbardziej mi odpowiada, bowiem jest bardziej estetyczne, a także może pozytywnie wpływać na czas pracy urządzenia. Bardzo polubiłem ciemny motyw i stosuję go bez względu na porę dnia.

Webowa wersja już dawno z ciemnym motywem

Facebook od długiego czasu zapowiadał wprowadzenie ciemnego motywu w wersji webowej serwisu, a także aplikacjach mobilnych. O ile doczekaliśmy się takiej możliwości w przeglądarkowej wersji społecznościówki, a nawet w mobilnych edycjach Messengera, Instagrama i WhatsAppa, o tyle Facebook dla iOS i Android nadal są jej pozbawione.

Testy ciemnego motywu aplikacji na iOS

Coś jednak dzieje się w tym temacie. Portal SocialMediaToday podał #sprawdzoneinfo, że Facebook testuje ciemny motyw dla aplikacji na iOS. Niestety tylko dla “niewielkiego odsetka użytkowników na całym świecie w tej chwili”. Potwierdzeniem tej informacji jest nie tylko odpowiedź przedstawicieli portalu, ale także zrzuty ekranów publikowane przez użytkowników na Twitterze. Wynika z nich, że opcja ma pojawić się jako dodatkowa zakładka w grupie “Ustawienia i prywatność”. Z ciekawości sprawdziłem, czy nie pojawiła się żadna aktualizacja aplikacji i może jakimś cudownym trafem nie znalazłem się w grupie szczęśliwców. Niestety nie, ale czekam!

Przypominam, że już wcześniej mieliśmy sygnały o testowaniu ciemnego motywu dla aplikacji Facebooka na system Android. Podobnie, jak w przypadku iOS, nowa wersja jest udostępniona wąskiej grupie użytkowników.

Ciemny motyw dla iOS i Android razem?

Czy w związku z tym, możemy się spodziewać premiery ciemnego motywu dla mobilnych aplikacji Facebooka w tym samym czasie? Miejmy nadzieję, że tak i nastąpi to w niedalekiej przyszłości. Wszak mamy już ciemny motyw w innych aplikacjach należących do Facebooka, a Twitter zaoferował takie rozwiązanie swoim mobilnym i webowym użytkownikom już dawno temu.

Źródło: Social Media Today

Autorem artykułu jest Jarosław Konstantynowicz.


Posłuchaj nas!