Nie jestem w stanie zliczyć ileż to statków kosmicznych, dwuśladów czy innych ekstrawaganckich budowli się zdołało stworzyć. Każdy projekt traktowany był bardzo personalnie i gdy naszła chęć na budowę kolejnego projektu, z wielkim bólem rozkładało się na części pierwsze pierwotne konstrukcje, ot by klocków wystarczyło. Świetna, kreatywna zabawa, wspominam z uśmiechem na twarzy. Z pewnością mój potomek nie będzie miał alternatywy do popularnych Lego!

Tymczasem jeśli macie podobne wspomnienia i z sentymentem patrzycie tą świetną formę rozrywki, to z pewnością zainteresuje Was bardzo interesujący eksperyment Google. We współpracy z Lego gigant przygotował nam możliwość zabawy popularnymi klockami w… przeglądarce Chrome. Aplikacja pozwala na dobranie lokalizacji za pomocą Google Maps i na niewielkim kwadracie, zrealizowanie swoich budowlanych pomysłów. W zestawia znajduje się kilka podstawowych klocków, jednak kreatywne głowy pewnie potraktują to jako wyzwanie a nie ograniczenie.

Świetny pomysł, dużo frajdy i oczywiście co najważniejsze dla Google, pokaz możliwości Chrome i WebGL. Przyszłość przeglądarkami stoi, zdecydowanie :-)