Ciekawy eksperyment Google, czyli klocki Lego w przeglądarce Chrome

Ciekawy eksperyment Google, czyli klocki Lego w przeglądarce Chrome

Opublikowano 28.01.2014 19:44 - 1


Miałem to szczęście, że moje dzieciństwo opierało się w głównej mierze o niezliczone ilości czasu spędzonego na podwórku. Zabawy w chowanego, ogromne ilości czasu spędzone na grze w piłkę odbijaną od podwórkowych garaży, nawet niepogoda nie przeszkadzała. A gdy już rzeczywiście kaprysy pogody były zbyt wielkie, lądowało się swoim pokoju i oddawało się przyjemności tworzenia arcydzieł z klocków Lego :-)

Nie jestem w stanie zliczyć ileż to statków kosmicznych, dwuśladów czy innych ekstrawaganckich budowli się zdołało stworzyć. Każdy projekt traktowany był bardzo personalnie i gdy naszła chęć na budowę kolejnego projektu, z wielkim bólem rozkładało się na części pierwsze pierwotne konstrukcje, ot by klocków wystarczyło. Świetna, kreatywna zabawa, wspominam z uśmiechem na twarzy. Z pewnością mój potomek nie będzie miał alternatywy do popularnych Lego!

Tymczasem jeśli macie podobne wspomnienia i z sentymentem patrzycie tą świetną formę rozrywki, to z pewnością zainteresuje Was bardzo interesujący eksperyment Google. We współpracy z Lego gigant przygotował nam możliwość zabawy popularnymi klockami w… przeglądarce Chrome. Aplikacja pozwala na dobranie lokalizacji za pomocą Google Maps i na niewielkim kwadracie, zrealizowanie swoich budowlanych pomysłów. W zestawia znajduje się kilka podstawowych klocków, jednak kreatywne głowy pewnie potraktują to jako wyzwanie a nie ograniczenie.

Świetny pomysł, dużo frajdy i oczywiście co najważniejsze dla Google, pokaz możliwości Chrome i WebGL. Przyszłość przeglądarkami stoi, zdecydowanie :-)

Wieści z Rozładowani.pl