Ciekawe Frameworki CSS, które mogą Cię zainteresować!

Ciekawe Frameworki CSS, które mogą Cię zainteresować!

Opublikowano 24.11.2016 10:23 - 6


Frameworki CSS to niewątpliwie przydatne narzędzie dla każdego programisty webowego. I o ile o istnieniu Bootstrapa czy Foundation wie prawie każdy, to istnieją również inne ciekawe frameworki godne użycia w waszych projektach. Korzystanie z nich to czysta przyjemność, oszczędzająca nam wiele trudów i czasu. Większość z nich budowana jest na popularnym już działaniu grid’a, czyli siatki 12 kolumn. Zapewniają one nie tylko responsywność strony, ale również dodają łatwe w wykorzystaniu gotowe elementy. A trzeba przyznać, że elementy przygotowane przez niektórych twórców, potrafią naprawdę zszokować!

Materialize

dw

Framework, dostosowany do projektowania stron zgodnie z estetyką Material Design. Prosty w obsłudze i naprawdę elegancki, czego chcieć więcej?

Vital

dw

Bardzo lekki, ale zawierający zarówno siatkę grid jak i sporo eleganckich elementów do wykorzystania na własnej stronie. Dodatkowo niezwykle prosty w użyciu, przystosowany do współgrania z SASSem oraz pisany z użyciem wartości “em” dzięki czemu dostosuje się idealnie do naszej strony WWW.

MuiCSS

dw

Kolejny framework stawiający na Material Design. Jego componenty to klasyczne elementy wykonane właśnie do zastosowań przy projektowaniu stron w stylu Material Design. Dodatkowo zapewnia on współpracę z dwoma frameworkami JS – React i Angular. Dzięki czemu nawet Ci zaawansowani, znajdą w nim coś dla Siebie!

Bulma

dw

Nowoczesny framework CSS oferujący głównie możliwość korzystania z Flexboxów! Dodatkowo posiada on componenty, które wyjątkowo przypadły mi do gustu. Budowanie stron na “kafelkach” nie będzie już żadnym problemem!

Miligram

dw

Minimalistyczny framework CSS, który urzekł mnie swoim wyglądem. Posiada on szereg możliwości budowania responsywnej strony oraz umieszczania elementów w wybrany przez nas sposób. Oferuje kilka naprawdę ładnych componentów, z których korzystanie to czysta przyjemność!

UIkit

dw

Framework oferujący responsywność, eleganckie komponenty, współpracę z LESS’em oraz SASS’em, a na dodatek możliwość personalizacji go!

Susy

Framework inny niż wszystkie pozostałe. Jego używanie jest zdecydowanie cięższe od pozostałych frameworków. Zapewnia on natomiast większe możliwości w tworzeniu responsywnego designu strony. Warto spróbować przetestować go samemu!

Cascade Framework

dw

Nie jest to zdecydowanie najpiękniejszy z frameworków… Natomiast zapewnia on componenty, których próżno szukać u konkurencji.

Podsumowanie

Jaki framework CSS jest waszym ulubionym? Moim faworytem pozostaje Bootstrap, natomiast przy niektórych projektach chętnie rozważę Bulme i Miligram. Może macie jakieś inne propozycje frameworków, które waszym zdaniem warto znać? Dajcie o tym znać w komentarzach!

Autor: Radosław Bogusławski

Wieści z Rozładowani.pl