Ciekawa nowość w aplikacji YouTube!

Ciekawa nowość w aplikacji YouTube!

Opublikowano 15.01.2019 15:51 -


W aplikacji mobilnej YouTuba pojawią się nowe gesty. Użytkownicy będą mogli przeglądać filmy w podobny sposób do tego, jak robią to z instagramowym Stories.

Google właśnie zrobiło coś, na co czekałam, a jednocześnie czego obawiałam się od dawna. Wpadanie w dziwną czasoprzestrzeń (skutkującą zagadkowym zanikiem 2 godzin z planu dnia) podczas przeglądania aplikacji stanie się jeszcze łatwiejsze. Nowa wersja aplikacji na Androida i IOS zyska bowiem znaczne uproszczenie nawigacji. Pojawią się nowe gesty, które umożliwią szybsze poruszanie się między kolejnymi wideo na playliście.

Funkcja przypomina nieco sposób, w jaki użytkownicy Instagrama przeglądają Stories. Przeskakujemy do kolejnego wideo za pomocą przesunięcia obrazu w lewo. Po przesunięciu palca w prawo wrócimy natomiast do poprzedniego filmiku, by znaleźć się w miejscu, w którym został przerwany. Celem jest oczywiście poprawa wygody użytkowania aplikacji, a także ułatwienie wyszukiwania kolejnych treści. Funkcja ma zostać udostępniona jeszcze w tym tygodniu. Jako pierwsi otrzymają do niej dostęp użytkownicy systemu iOS.

To kolejna zmiana w aplikacji YouTube w ciągu zaledwie kilku miesięcy. W zeszłym roku firma dodała inne funkcje skierowane do użytkowników mobilnych, w tym nowy system rekomendacji, dark mode czy autoodtwarzanie filmów na stronie głównej aplikacji. W 2017 r. dodano także funkcję udostępniania wideo i przesyłania wiadomości wewnątrz aplikacji, a także rozpoczęto prace nad lepszą obsługą różnych formatów wideo podczas przeglądania w aplikacji. W tym samym roku rozpoczęto pracę nad lepszym wykorzystaniem gestów, wprowadzając m.in. przewinięcie filmu o 10 sekund za pomocą podwójnego kliknięcia. Obecna funkcja wydaje się więc naturalnym następstwem.

Trudno się dziwić takiemu tempu rozwoju — YouTube pozostaje najczęściej ściąganą aplikacją zarówno na urządzenia iOS, jak i Android. Dodatkowo szacuje się, że urządzenia mobilne stanowią już 70 procent odsłon samego serwisu.

Wieści z Rozładowani.pl