Ciąg dalszy "Foldgate". Galaxy Fold opóźniony!

Ciąg dalszy “Foldgate”. Galaxy Fold opóźniony!

Opublikowano 23.04.2019 9:15 -


Wszystko wskazuje na to, że Samsung ma poważny problem. Czyżby najbardziej wyczekiwany smartfon sezonu okazał się największym niewypałem w historii marki?

O pękających Foldach informowaliśmy już w zeszłym tygodniu we wpisie Jakuba. Problem okazał się jednak dużo poważniejszy, niż przypuszczaliśmy. Oto bowiem Samsung zdecydował się na opóźnienie chińskiej premiery swojego sztandarowego modelu. Wydarzenie, które miało obyć się już w tym tygodniu, zostało przesunięte na koniec maja.

Nie wiadomo jeszcze czy i na kiedy zostanie przełożona premiera Galaxy Fold w pozostałych krajach. Biorąc pod uwagę skalę problemu oraz to, że jego naprawa wymagać będzie fizycznej ingerencji, można domyślać się, że również i tutaj możemy spodziewać się opóźni.

Ruszyła fala pękających Samsungów Galaxy Fold. Czyżby Foldgate? – Mamy stanowisko Samsunga!

Samsung nie wchodzi dwa razy do tej samej rzeki

Chodzi o szereg problemów z ekranem Galaxy Fold, jakie napotkali testujący sprzęt dziennikarze. Część z nich wynikała z nieporozumienia dotyczącego warstwy wierzchniej Folda. Testerzy błędnie uznali ją bowiem za folię ochronną, którą należy usunąć po rozpakowaniu sprzętu. Inni wskazywali na problemy z ekranem w zaginanej części telefonu — od wypalonych pixeli po całkowite złamanie ekranu. Choć problem dotyczył jednostkowych urządzeń i trudno uznać go za w pełni reprezentatywny, Samsung wydaje się nie ryzykować. Marka zna bowiem dobrze konsekwencje sprzedaży wadliwego sprzętu.

Dla giganta nie jest to bowiem pierwsza tego typu wpadka. Ledwo co przycichły echa afery wybuchających Note 7. Co prawda błędy zdarzają się nawet najlepszym, jednak błędy tego typu nie powinny zdarzać się firmom, które dyktują trendy w branży. A już na pewno nie firmom, które wymagają od klientów zapłaty 2 000 USD za smarfona. O ile Samsung nie chce sprowadzić swojej roli na rynku jedynie do produkcji podzespołów, takie niedociągnięcia nie mogą mieć racji bytu.

Wieści z Rozładowani.pl