Chrome udostępnia swoje motywy, wybierz coś dla siebie i zmień wygląd przeglądarki

Chrome udostępnia swoje motywy, wybierz coś dla siebie i zmień wygląd przeglądarki

Opublikowano 13.02.2019 12:37 -


Do tej pory, aby zmienić wygląd przeglądarki Google Chrome, trzeba było korzystać z nieoficjalnych motywów. W sieci jest ich oczywiście cała masa, jednak teraz programiści Google postanowili udostępnić swoje, oficjalne skórki. Na dzień dobry mamy do dyspozycji 14 motywów.

Każdy z nowych tematów jest w innym klimacie, tak abyśmy mogli dobrać coś dla siebie. Zależnie od tego, jaki mamy nastrój, czy jaka jest pora roku – myślę, że każdy znajdzie odpowiednią kolorystykę.

Po co zmiana domyślnego wyglądu przeglądarki Chrome? Jeśli o mnie chodzi, to zmiana motywów pomaga mi w pracy. Praktycznie większość mojego czasu spędzonego w pracy, skupia się na przeglądarkach, głównie Chrome. Po wielu godzinach, po wielu tygodniach siedzenia w jednym klimacie kolorystycznym, po prosty wygląd taki nudzi się. Zmiana motywu, skutecznie dodaje świeżości i nie odpycha od przeglądarki.

chrome

Nowe motywy, udostępnione przez Google, dostępne są już w sklepie Chrome Web. Znajdziemy tam przeróżne warianty: Ultra Violet, Classic Blue, Banana, Black & White, Just Black, Slate, Oceanic, Rose, Honeysuckle, Sea Foam, Serenity, Marsala, Pretty in Pink I High Contrast Colourful. Oczywiście wszystkie te motywy możemy pobierać za darmo. Zmiana wyglądu jest możliwa w menu przeglądarki Chrome: wchodzimy w Ustawienia, następnie wybieramy sekcję Wygląd.

Niestety na razie każdy motyw musimy pobrać osobno. Możliwe, że w przyszłych aktualizacjach Chrome, będziemy mogli wybierać motywy z listy rozwijanej. Warto przed instalacją nowych motywów zaktualizować swoją przeglądarkę do najnowszej wersji. Oczywiście będą one działać na starszych wersjach, ale mogą nie w pełni pokrywać cały interfejs. Dla użytkowników systemu MacOS w trybie dark mode (w wersji Mojave), na pewno do gustu przypadnie motyw czarny. Imituje on wdrażany przez Google do przeglądarki, tryb ciemny Chrome. Nie zmienia on oczywiście całej przeglądarki w czarne barwy, jednak jest to ciekawa alternatywa dla rozszerzeń imitujących dark mode.

Wieści z Rozładowani.pl