Chrome ma pomysł jak przyspieszyć strony jeszcze bardziej, zapowiada się naprawdę dobrze

Chrome ma pomysł jak przyspieszyć strony jeszcze bardziej, zapowiada się naprawdę dobrze

Opublikowano 4.03.2019 12:47 -


W momencie, kiedy przechodzimy do nowej strony, poprzednia strona jest zazwyczaj usuwana z pamięci. Owszem, część danych, takich jak obrazy zostają czasami w pamięci podręcznej, ale podczas kliknięcia „wstecz” i tak większość danych musi być załadowana ponownie.

Programiści Google pracują jednak nad przyspieszeniem takiego przewijania. Chcą wykorzystać do tego pamięć cache, która doprowadzi do natychmiastowego ładowania stron podczas klikania „wstecz” albo „do przodu”. O prowadzonych testach poinformowano na stronie Google Developers, a dokładniej zrobił to kierownik ds. Inżynierii Chrome, Addy Osmani.

„Badamy nową pamięć podręczną „wstecz / do przodu”, aby buforować strony w pamięci, gdy użytkownik przechodzi dalej. Jest to bardzo trywialne zadanie, ale jeśli się uda, to przyspieszy to znacznie cofanie i przechodzenie dalej w przeglądarce Chrome”.

Google Chrome nie będzie oczywiście pierwszą przeglądarką, która próbuje tego typu rozwiązania. Wydany w 2005 roku Firefox 1.5 posiadał buforowanie wstecz/do przodu. Opcja została jednak dezaktywowana dla stron https. Google ciągle analizuje kwestie bezpieczeństwa i nie ukrywa, że funkcja jest dopiero w początkowej fazie rozwoju. Jest sporo problemów z kompatybilnością, nad którymi programiści cały czas pracują.

Ja się tylko zastanawiam, jak takie rozwiązanie wpłynie na użycie pamięci RAM. Jak wiadomo, Chrome lubi pochłaniać nieograniczone ilości pamięci podręcznej naszego komputera.

Wieści z Rozładowani.pl