W najnowszym buildzie Chrome Canary 77 pojawiła się flaga pozwalająca na sterowanie YouTube z dowolnej zakładki.

To jedna z tych funkcji, na którą czekałem od dawna. Możliwość sterowania tym, co leci w innej zakładce. W połączeniu z Youtube music ma to spory sens. Póki co funkcja nazywająca się Global Media Controls dostępna jest w wersji Canary, czyli deweloperskiej. Nie zawsze jest to stabilna wersja. Jeśli jednak chcesz zerknąć, jak to wygląda, możesz pobrać ją tutaj.

Funkcja jest w trakcie wdrażania na platformę Windows, Mac oraz Linux. W raportach z błędami można się także doczytać bugów zgłaszanych z systemu ChromeOS.

R E K L A M A

Z reguły nowe funkcje włączamy poprzez zaznaczenie flagi. W tym przypadku należy to zrobić dokładnie w ten sam sposób. Wchodzimy na adres chrome://flags. Scrollujemy w dół lub używamy wyszukiwarki. Włączamy Global Media Controls

chrome flags1

Przeglądarkę należy uruchomić ponownie, aby zobaczyć nową funkcję. Teraz gdy na jednej z zakładek w tle mamy puszczony YouTube pojawia nam się ikona odtwarzania obok paska adresu. Po kliknięciu widzimy miniaturę tego, co akurat odtwarzamy oraz przyciski pozwalające nam zapauzować utwór lub przewinąć.

chrome play1

Zapewne jeszcze chwilę potrwa, zanim trafi to do oficjalnego Google Chrome, będzie to jednak przydatna funkcja, z której na pewno będę korzystał.