Chrome będzie przeładowywał strony o 28% szbyciej

Chrome będzie przeładowywał strony o 28% szbyciej

Opublikowano 27.01.2017 10:29 - 2


Z obozu Google dochodzą interesujące informacje. Ich przeglądarka będzie jeszcze sprawniejsza i dzięki zmianom, będzie przeładowywała strony nawet o 28% szybciej niż dotychczas.

Nad tą zmianą inżynierowie odpowiedzialni za Chrome pracowali wraz z przedstawicielami Mozilli i Facebooka. Jak sami wiecie, przeładowanie witryny wiąże się z wykonaniem setek zapytań (zależnie od optymalizacji witryny) w często zróżnicowane miejsca. A to przede wszystkim stronę od hostingu trzeba pobrać, a to wczytczka Disqus czy widget Facebooka. To wszystko musi zabrać odpowiednią ilość czasu.

Wychodząc od źródła problemu, gdyby dobrze zastanowić się nad procesem ponownego wczytania strony, to stoją za tym najczęściej dwa motywy: żądana strona nie wczytała się w pełni/lub z błędem, np. rozjechane style CSS lub z ze względu na konieczność jej odświeżenia. Inżynierowie uznali, że oba te powody nie są już zasadne w dobie naszego internetu. Idąc dalej za tą myślą, optymalizacja algorytmu, to w zasadzie nic innego jak sprawniejsze wykorzystanie… cache. Proste, prawda?

Efekt możecie obejrzeć poniżej. Zmiany mają dotyczyć przeglądarki desktopowej jak i mobilnej.

Wieści z Rozładowani.pl