Google wydało nową wersję przeglądarki Chrome. Wersja 87 przynosi kilka nowości, przy czym najważniejsze jest przyspieszenie, a także zmniejszenie ilości potrzebnych zasobów do obsługi Chrome. 

Google aktualizuje przeglądarkę Chrome

Chrome 87 można już pobierać na swoje urządzenia. Nowa wersja dostarcza kilka funkcji, jednak najważniejsze są zapewnienia Google na temat poprawy szybkości funkcjonowania. Według przekazywanych danych Chrome 87 ma przyznawać priorytet aktywnym kartom, z których korzysta użytkownik. To z kolei ma wpłynąć na obniżenie potrzebnych zasobów procesora do obsługi przeglądarki, a co za tym idzie na zmniejszenie ilości zużytej energii elektrycznej. Na taką informację czekało wielu użytkowników Chrome, którzy od dawna skarżą się, że przeglądarka bardzo wpływa na obniżenie czasu pracy urządzeń na baterii. Google jednocześnie podaje, że nowa wersja przeglądarki zyskała na szybkości. Mamy ją odczuć zarówno w trakcie  uruchamiania Chrome, jak i otwierania stron internetowych.

USE Chrome TabSearch Still.max

Wyszukiwarka kart

Oprócz tego pojawią się zmiany dotyczące funkcjonowania kart. Google znane najbardziej z wyszukiwarki umożliwi w Chrome 87 wyszukiwanie kart. Możliwe będzie znalezienie interesującej nas karty nawet, jeśli otworzymy kilka okien przeglądarki. Wyszukiwarka kart przeszuka wszystkie otwarte okna. Przy czym Google podkreśla, że funkcja ta w pierwszej kolejności zostanie udostępniona na Chromebookach.

M87 Pedals Delete my history

Nowa funkcjonalność paska adresu

W najnowszej aktualizacji Chrome rozbudowana zostaje funkcjonalność paska adresu. Nie będzie on służył jedynie do wpisywania adresów stron internetowych, ale także komend. Możliwe będzie wpisywanie haseł, które mają wykonać określone działanie. Google podaje, że może to być np. usuwanie historii, aktualizacja danych karty płatniczej, aktualizacja przeglądarki, czyszczenie cookies. Chrome 87 przynosi również ostatnio odwiedzone, a także powiązane treści, które pojawią się po otwarciu nowej karty.

Źródło: Google