Chrome 69 z nowym wyglądem dla wszystkich! Co nowego?

Chrome 69 z nowym wyglądem dla wszystkich! Co nowego?

Opublikowano 27.08.2018 8:33 -


W kwietniu dowiedzieliśmy się, że Google w końcu ma pomysł na zmiany w wyglądzie swojej przeglądarki Chrome. Dopiero dziś dowiadujemy się, że zmiany będą dotyczyły wersji 69, która zadebiutuje już w na początku przyszłego miesiąca.

Nie jestem w stanie nadążyć za wszystkimi zmianami i nowościami, które przynoszą co raz to nowsze wersje przeglądarki od Google. Mam jednak wrażenie, że jedna rzecz stoi w miejscu. To bez wątpienia wygląd Chrome. W kwietni dowiedzieliśmy się, jak włączyć oparty Material Design 2, nowszy wygląd przeglądarki. Teraz dowiadujemy się, kiedy dokładnie i do kogo trafi Material Design Refresh w oficjalnej aktualizacji.

Chrome 69 już 4 września, dla wszystkich

Wydanie kolejnej wersji Chrome, oznaczonej numerem 69 zaplanowano na 4 września. Zmiany dotyczyć będą wersji na wszystkich systemach, zarówno desktopowych, jak i mobilnych. Nowy wygląd nie przyniesie drastycznych zmian, będzie za to znacznie czyściej, znikną też kanciaste kształty. Cześć planowanych zmian, można już od dawna zobaczyć samemu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a ciekawią Was przyszłe zmiany, to mam tu krótką instrukcję. Wystarczy wpisać w pasku adresu przeglądarki: chrome://flags/#top-chrome-md a w „UI Layout for the browser’s top chrome” wybrać opcję „Refresh”. W celu wprowadzenia zmian należy też zrestartować przeglądarkę. Od teraz cieszyć się będziemy zmianami, które niedługo dotrą też do innych użytkowników.

To niejedyne zmiany

Sposób opisany powyżej ponoć nie wprowadza wszystkich zmian w wyglądzie, jakie dla nas przygotowano. Nowa wersja wprowadza ich więcej, wprowadza też dużo pomniejszych funkcji i usuwa kilka znanych bugów. Dokładne informacje i dziennik zmian znajdziecie pod tym adresem.

Wieści z Rozładowani.pl