Chilling Adventures of Sabrina: kolejne części potwierdzone

Chilling Adventures of Sabrina: kolejne części potwierdzone

Opublikowano 20.12.2018 13:11 Aktualizacja: 13.06.2020 13:48 -


Chilling Adventures of Sabrina to serial, który pierwszą częścią przysporzył sobie szeroką rzeszę fanów na całym świecie. Także w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że Netflix zdecydował się na zamówienie kolejnych części.

Warto zauważyć, że Netflix nie dzieli serialu na sezony, tylko właśnie na części. Każda z nich natomiast podzielona jest na rozdziały. Druga z nich pojawi się w serwisie wiosną, 5 kwietnia 2019 roku. W dzisiejszym komunikacie Netflix informuje jednak, że w 2019 roku produkowane będą dwie kolejne części, liczące łącznie 16 nowych odcinków. Tłumacząc to na stary, serialowy slang, dostaniemy w 2019 drugi sezon, a trzeci i czwarty będą produkowane.

Producent wykonawczy serialu, a zarazem jego twórca nie ukrywa zadowolenia z zamówień kontynuacji serialu. Roberto Aguirre-Sacasa mówi:

“Chwała Szatanowi! Jestem bardzo wdzięczny moim partnerom z Warner Brothers, Netflix, Berlanti Television i Archie Productions za wspieranie mroczniejszej wizji najsłynniejszej na świecie nastoletniej wiedźmy. Jestem podekscytowany faktem, że razem ze wspaniałą obsadą i ekipą, której przewodzi Kiernan Shipka, kontynuujemy opowieść o jej niesamowitych przygodach.”

Chilling Adventures of Sabrina to serial mroczny

Utrzymywany w dość mrocznej stylistyce serial cieszy się dużą popularnością. Opowiada o nastoletniej czarownicy, Sabrinie, którą znamy z innych produkcji z lat 90. Całość oczywiście oparta jest o komiks o tym samym tytule. Sabrina, dorastając, walczy z czarnymi siłami, które ciągle wchodzą jej w drogę. Scenariusz do serialu Netflixa napisał wspomniany wcześniej twórca – Roberto Aguirre-Sacasa. Jest on zarazem showrunnerem innego serialu Netflixa – Riverdale, który przynajmniej na mnie zrobił pozytywne wrażenie. W roli tytułowej bohaterki, Sabriny Spellman występuje Kiernan Shipka

Wieści z Rozładowani.pl