Chciał zostać youtuberem i zarabiać duże pieniądze, ale zadłużył się w Google na ponad €100000

Chciał zostać youtuberem i zarabiać duże pieniądze, ale zadłużył się w Google na ponad €100000

Opublikowano 10.10.2016 10:54 - 3


José Javier, hiszpański nastolatek postanowił zostać sławnym i bogatym YouTuberem. Założył konto i dołączył do programy partnerskiego Youtube. Oczywiście żeby zacząć zarabiać musiał też utworzyć konto AdWords. Tak, utworzył konto AdWords.

Google AdSense to system, w którym twórcy treści i właścicieli witryn zarabiają na udostępnianej przestrzeni reklamowej. Google AdWords to system, gdzie przedsiębiorstwa i osoby fizyczne płacą za swoja reklamę.

Pomyłka chłopca, doprowadziła jego rodziców do około €120 tysięcy długu. Sama matka chłopca zapewnia, że wiedziała o nowej internetowej przygodzie syna i o tym, że zarejestrował się w systemie AdSense. Ba, nawet udostępniła mu konto bankowe, gdzie miały pojawiać się pierwsze wpływy z reklam.

jose-javier-adwords-600x360

Niestety, nadal na koncie José widnieje informacja o nieuregulowanej należności, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Google już zbadało tą sprawę i próbuje anulować dług. Mimo tej informacji, rodzice chłopca już kontaktowali się w tej sprawie z prawnikiem.
Z tej historii płynie jeden wniosek: Drodzy rodzice, uważajcie na poczynania swoich pociech w internecie.

Wieści z Rozładowani.pl