Jednak w statku SpaceX jest więcej niż jedno miejsce, a Isaacman nie ma kogo zabrać. Widocznie kumpli brak, dlatego postanowił zabrać ze sobą trzy osoby „z ogółu społeczeństwa”. I to jeszcze w tym roku. Chętni?

Turystyka kosmiczna ma się coraz lepiej, warto zwrócić uwagę, że w ubiegłym tygodniu Axiom Space ogłosił, że sprzedał trzy miejsca na lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Każda osoba zapłaciła 65 milionów dolarów. SpaceX musiało zrobić to „po swojemu” i daje miejscówki za free.

Trzy darmowe miejsca w Crew Dragon od SpaceX

Isaacman postanowił podarować miejscówki dla trzech obywateli. Fajna sprawa, bo nie osiągalna dla zwykłego „Smitha”. Jest jednak jedno „ale”. Trzeba być obywatelem USA, jednak jak się dobrze postarasz to zdołasz zdobyć paszport amerykański jeszcze przed startem.

Jak aplikować? Są w sumie dwa sposoby. Wystarczy przekazać darowiznę na Szpital St. Jude Children’s w Memphis. Wtedy nasze nazwisko weźmie udział w losowaniu. Druga to już zabawa w otwarcie sklepu Shift4Shop. Czasu mało, bo 3 marca zostaną wyłonieni zwycięzcy. Następnie szybkie szkolenie i start.

Oczywiście w ramach akcji przyznano także jedno miejsce charytatywne. Zajmie je jeden z pacjentów St. Jude.

Cała podróż potrwa niespełna tydzień, osiągnięta zostanie ziemska orbita i kilka dni przelotu dookoła Ziemi.

Warto próbować, a może akurat Wam się to uda?