Chcesz poznać najnowsze innowacje Amazon? Weź udział w konferencji Innovation@Amazon

Chcesz poznać najnowsze innowacje Amazon? Weź udział w konferencji Innovation@Amazon

Opublikowano 26.08.2019 16:53 -


Zbliża się jedno z największych wydarzeń dla programistów i deweloperów w Polsce – konferencja Innovation@Amazon.To już IV edycja spotkania profesjonalistów z sektora IT: naukowców, inżynierów i wszystkich fanów nowych technologii. W ostatnią sobotę września, specjaliści Amazon z całego świata podczas swoich prelekcji opowiedzą o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych rozwiązaniach nad jakimi obecnie pracują. W programie pojawiły się już zapowiedzi wystąpień na temat: Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, Amazon Game Studios, Echo oraz Alexa.

Już 28 września Gdańsk ponownie stanie się polską stolicą innowacyjności. W pięknym budynku Teatru Szekspirowskiego wystąpią eksperci Amazon z różnych państw. Wśród prelegentów zobaczymy m.in. Stefano La Rovere, menadżer Europejskiego Departamentu Zaawansowanych Technologii, który odpowiada za opracowanie następnej generacji centrów logistyki e-commerce Amazon, Max Amordeluso z Alexa Skills Kit, odpowiedzialny za rozwój możliwości Amazon Alexa i współpracę z deweloperami zewnętrznymi, czy Giuseppe Porcelli, główny architekt rozwiązań w Amazon Web Services. Nie zabraknie również polskiego akcentu – swoje prelekcje poprowadzą Barbara Pogorzelska, kierująca zespołem Amazon Search na terenie UE oraz Tomasz Stachlewski, główny architekt systemów IT w Amazon Web Services.

  • Centrum Rozwoju Technologii Amazon już po raz czwarty zaprasza inżynierów, naukowców
    i fanów innowacji na konferencję Innovation@Amazon, która odbędzie się
    28 września w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku,
  • Podczas jednodniowego wydarzenia inżynierowie i specjaliści z Amazon zaprezentują ostatnie osiągnięcia firmy w takich obszarach jak Machine Learning, IoT, Robotics, Alexa czy Amazon Web Services,
  • W programie wydarzenia znalazły się także warsztaty z Alexa Skills oraz tworzenia aplikacji z wykorzystaniem Machine Learning.

Goście konferencji Innovation@Amazonbędą mieli okazję poznać rozwiązania i technologie, które wykorzystywane są w różnych oddziałach Amazon. Amir Saffari opowie o rozwijaniu Alexy oraz o wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem w wielu językach oraz krajach. To właśnie w gdańskim Centrum Technologii  inżynierowie oraz specjaliści z całego świata pracują nad udoskonalaniem asystenta głosowego Amazon Alexa. Dla fanów systemów chmurowych Tomasz Stachlewskipoprowadzi specjalny panel o tym jak zbudować od zera globalną aplikację internetową VOD, obejmującą Europę i Amerykę bez korzystania z pojedynczego serwera (architektura serverless).

Warsztaty dla programistów

W tym roku uczestnicy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i uzyskać profesjonalne wskazówki, będą mogli wziąć udział w prowadzonych przez ekspertów Amazonspecjalnych warsztatach programistycznychskierowanych zarówno do początkujących, jak i doświadczonych programistów. Każdy będzie miał do wyboru jeden z dwóch dostępnych paneli. Pierwszy z nich, poświęcony zostanie możliwościom jakie daje Alexa, a poprowadzi go Max Amordeluso. Natomiast w kolejnym warsztacie Giuseppe Porcellipokaże, jak zbudować własną aplikację wykorzystujaca Machine Learning przy pomocy Amazon SageMaker, AWS Glue oraz Amazon API Gateway.

Możliwości rozwoju zawodowego w Amazon Development Center

Organizatorem konferencji jest Amazon Development Center Poland, który w Gdańsku działa od 2013 roku. To właśnie tam wykwalifikowani programiści i inżynierowie pracują nad technologiami wykorzystywanymi przez Alexę, rozwijają integrację asystenta z rozwiązaniami dla branży motoryzacyjnej oraz rozbudowują serwisy AWS.

To dzięki ich osiągnięciom do Alexy możemy skierować zapytanie o trasę dojazdu, prognozę pogody czy poprosić o zamówienie jedzenia. Amazon Alexa wykorzystuje technologię NLU (rozumienie języka naturalnego), rozpoznawanie mowy (ASR), mechanizm syntezy głosu (TTS). Ze względu na szeroki wachlarz działalności i wiele jednostek biznesowych, Amazon jako globalna spółka nieustannie zwiększa zatrudnienie, w tym także na terenie Polski. Nieustannie poszukiwani są programiści, inżynierowie, naukowcy oraz lingwiści. Konferencja Innovation@Amazon to świetna okazja, aby poznać ekspertów Amazon Development Center w Gdańsku oraz dowiedzieć się więcej na temat innowacji wykorzystywanych w różnych działach firmy na całym świecie.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej https://innovation-amazon.com/. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.  

Wydarzenie będzie można śledzić na polskim koncie Amazon na Twitterze: @AmazonNewsPL oraz dedykowanej stronie konferencji na FB: https://www.facebook.com/events/360801454788777/

Wieści z Rozładowani.pl