Chcesz dołączyć do naszego zespołu? DailyWeb rekrutuje!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? DailyWeb rekrutuje!

Opublikowano 18.02.2018 21:02 -


Moment ogłoszenia kolejnej rekrutacji przyszedł zdecydowanie szybciej niż się spodziewaliśmy. Mamy sporo nowych pomysłów, do których przydadzą się kolejne ręce. Chcesz dołączyć do nas?

W tym roku jeden z naszym kamieni milowych osiągnęliśmy już w styczniu. Radość ogromna, bo całkiem sprawnie poszło, a to jednak dopiero początek. Okazuje się, że luty będzie kolejnym miesiącem i to drugim z rzędu, kiedy pobijemy magiczną granicę 100k sesji. Wielka radość, satysfakcja i coraz większe możliwości.

Jeśli chodzi o rekrutacje, to właściwie mogę przekleić wszystko z poprzednich ogłoszeń. Niewiele się zmieniło. Potrzebujemy osób, z których kipi pasja, umieją przelewać myśli sprawnie na papier, a najlepiej na edytor tekstu, z jedną różnicą.

Szukamy tym razem konkretnie osób do trzech działów, które chcemy zasilić na DailyWeb, są to odpowiednio:

 • świat smartfonów
 • świat e-commerce
 • świat SEO

Nie ma sztywnych ram dla każdej kategorii, chcemy by każdy czuł się bardzo komfortowo w wybranej dziedzinie. Był odpowiedzialny i systematyczny, a przede wszystkim musisz być pasjonatem. Masz mieć frajdę z pisania, lekkie pióro i łatwość w przelewaniu myśli na wspomniane cyfrowe literki.

Kandydat idealny

By dać Wam nieco więcej wskazówek, oto charakterystyka idealnego kandydata:

 • Pasja – słowo klucz. Musisz nią żyć, musi sprawiać Ci przyjemność, tym bardziej jeśli stanowi ona część Twoich zawodowych obowiązków.
 • Lekkie pióro – komunał, ale oddający charakter. Nie możesz się męczyć całego dnia z jednym krótkim tekstem na 250 słów.
 • Systematyczność – chciałem, ale nawet pasjonat z piekielnie lekkim piórem, nie będzie systematyczny, to się nie dogadamy.

Reszta to drobiazgi. W ramach obowiązków oczekujemy od Ciebie 2-3 tekstów w tygodniu. Ich liczba zależy od długości tekstów. Standardowy tekst na DailyWeb to najczęściej twór przynajmniej 250 słów (3 teksty), zawierające niusa plus opinie. Czujesz się lepiej w formacie blogowym? Tym lepiej! Wówczas oczekujemy nieco dłuższych 2 tekstów.

Liczba ich – 3

Szukamy trzech kandydatów. Nie ma dla nas znaczenia kim jesteś, czym się zajmujesz, ile masz lat. Grunt byś miał choć trochę poczucia humoru i miał pewność, że pogodzisz obowiązki codzienne z działalnością na DailyWeb. Tak jak my robimy to od lat. Mamy wśród nas menadżerów sporych projektów, szefów zespołów projektowych, rodziców, czy wiecznie zapracowanych team leaderów i wiemy, że jeśli się chce, wszystko się da pogodzić.

O czym mam pisać?

Wspomniany kandydat musi reprezentować i czuć się komfortowo i na pewno być pasjonatem w jednym ze wspomnianych wyżej obszarów: smartfony, SEO, e-commerce. Nie ogarniasz precelków i porzuconych koszyków czy różnic między Androidami? Obawiam się, że to nie będzie robota dla Ciebie.

DailyWeb na pełnym etacie?

Nie. Chociaż mieliśmy jednego, co minimalną krajową wykręcał. Wynagrodzenie za teksty jest, ale nie będziesz mógł jeść codziennie ośmiorniczek. A zupełnie poważnie, to wynagrodzenie to suma akcji partnerskich + teksty pisane na co dzień. Słowo klucz: kieszonkowe.

Na osłodę, mamy to co prawdziwi gadżeciarze uwielbiają. Sprzęty po recenzji zostają u recenzenta.

CO OD NAS?

 • praca z młodym, dynamicznym zesp… tfu, konkretnie:
 • płacimy za teksty (bo możemy!)
 • dostajesz dostęp do technologii naszych partnerów (sprzęty do testów etc.)
 • extra płatne udziały w akcjach sponsorowanych
 • systematyczne powiększanie wiedzy, literatura, wejściówki na imprezy konferencje, gadżety

Jestem kandydatem idealnym

Jeśli tak, to uzupełnij nasz kwestionariusz. Kilka pytań, które pomogą nam ustalić kim jesteś. Na końcu formularza znajduje się kluczowe zadanie: będziesz musiał napisać tekst o długości min. 250 słów. Tematyka dowolna może być nius + Twoja opinia.

Szanujemy Was i Wasz czas, odpowiemy na każde zgłoszenie, niezależnie od ostatecznej odpowiedzi. Słowo. No to siup?

 Chcę do Was dołączyć!

Wieści z Rozładowani.pl