O możliwościach jakie ze sobą niesie CSS3, chyba nie trzeba mówić. To bardziej niż oczywiste, na co wielokrotnie widzieliście przykłady, głównie w sekcji Miniblog. Tam najlepszym przykładem są produkcje serwisu Codrops, a dokładnie utalentowanej Mary Lou, której pracami raczyłem Was niezliczone ilości razy. Do tego dodając wszystkie szablony, jest tego tutaj sporo i mimo tego, mi autentycznie dopiero dziś, tak prawdziwie opadła szczęka na możliwości CSS3.

Wszystko za sprawą Simpsonów, a dokładnie grafik(?) przygotowanych przez Pana, który nazywa się Chris Pattle. Przygotował on wszystkie najpopularniejsze facjaty, z tej amerykańskiej kreskówki, używając tylko i wyłącznie kaskadowych arkuszy stylów. Efekt jak dla mnie jest piorunujący, niemniej na początku nie uwierzyłem. Pierwsze co, uruchomiłem Firefoxa wyposażonego w Firebuga, przygotowanego na takie okazje. Okazało się, że nie ma tu żadnego oszustwa. Zacząłem się zastanawiać jak zostało to wykonane i mimo kapitalnego efektu, uświadomiłem sobie ile to pracy i czasu. Coś pięknego, coś niesamowitego.

homer-shapes

Powyżej macie Homera i sposób jego rozrysowania w CSS3. Koszmarnie wiele roboty, by umiejętnie te wszystkie figury ze sobą zestawić. Efekt finałowy możecie zobaczyć tutaj, natomiast jeśli ktoś jest ciekawy w jaki sposób całość została przygotowana, to odsyłam do bloga Chrisa.