Netflix Polska, trochę z zaskoczenia, zmienił ceny abonamentów w naszym kraju. Plan Standard pozostał bez zmian, ale zmianie uległy kwoty planów Premium i Podstawowego.

Nowe ceny Netflix w Polsce

Abonamenty Netflix od dobrych kilku miesięcy pozostawały w Polsce bez zmian cenowych. To się jednak zmieni. Korekcja ceny jest z jednej strony pozytywna – plan Podstawowy będzie bowiem tańszy o 15%. Będzie teraz kosztował 29 zł (wcześniej 34 zł).

Gorszą informację mamy dla subskrybentów planu Premium. Ten niestety z kolei zdrożeje o 15%, do 60 zł/miesiąc (wcześniej kosztował 52 zł). Przypomnijmy, że plan Premium to najdroższy pakiet Netflixa, oferujący jako jedyny jakość 4K Ultra HD oraz możliwość oglądania filmów i seriali na 4 urządzeniach jednocześnie.

Bez zmian w cenie pozostaje pakiet Standard. Tutaj nadal trzeba zapłacić 43 zł miesięcznie, a oglądać możemy na 2 urządzeniach jednocześnie w maksymalnie rozdzielczości Full HD.

Ile kosztuje Netflix? Ceny abonamentów w 2021 roku, plany i ich porównanie

Ceny Netflix w Polsce – pakiety i plany na sierpień 2021

ceny netflix 2021 plany

Zmienione ceny abonamentów Netflixa dla nowych użytkowników już zaczęły obowiązywać. Nie wiadomo, kiedy dokładnie ceny Netflix w Polsce wejdą w życie dla już aktywnych użytkowników. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Netflix zapewnia jednak, że dotychczasowi użytkownicy zostaną poinformowani o zmianie cen na 2021 rok poprzez e-mail oraz w aplikacji serwisu. Kiedy dokładnie Netflix zacznie pobierać abonament od nas według nowego cennika będzie też zależeć od naszego indywidualnego okresu rozliczeniowego z serwisem streamingowym.

Nowy cennik Netflix w Polsce – skąd zmiana?

Naturalnie pojawia się pytanie: dlaczego Netflix zdecydował się zmienić ceny w Polsce? Tańszy plan podstawowy wynika pewnie z chęci ściągnięcia nowych klientów do siebie. Cały czas na rynku streamingów powstają też nowe serwisy, konkurencja jest więc zacięta. Przed kilkoma szwedzki konkurent Netflixa – Viaplay zdradził, że nakręci w Polsce 3 seriale na podstawie książek polskich autorek.

Z kolei podwyżkę ceny najdroższego abonamentu Netflix argumentuje tym, że cały czas inwestuje w nowe produkcje na naszym rynku. I faktycznie, w ostatnich miesiącach do biblioteki serwisu trafiły m.in. „Rojst ’97”, „Sexify” oraz animowany serial „Kajko i Kokosz”.  W kolejnych miesiącach zobaczymy w bazie m.in. seriale „Otwórz oczy” i „Wielka woda”, a także filmy „Fanfik” czy „Hiacynt”.

Można się także domyślać, że podwyżka ceny Netflix w Polsce w przypadku pakietu Premium wynikać może także z procederu dzielenia się kontami wśród użytkowników. Wówczas ten pakiet jest prawdopodobnie najchętniej wybierany.


Posłuchaj nas!