Polskie studio potwierdziło, że trwają prace nad kolejną grą z uniwersum Wiedźmina. Nadchodząca produkcja ma rozpocząć nową sagę.

W końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie – kolejny Wiedźmin powstaje. CD Projekt RED po latach postanowił podzielić się grafiką medalionu przedstawiającego pewne przypominające kota zwierzę z podpisem „Rozpoczyna się Nowa Saga”.

Wiedźmin – nowa część

Poprzedniego głównego tytułu z serii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wiedźmin 3: Dziki Gon wygrał całą masę nagród i przez wielu uważany jest za grę dekady. Od jego premiery minęło jednak już prawie 7 lat, więc pojawiało się coraz więcej pytań związanych z potencjalną kontynuacją. Twórcy rozwiali jednak wątpliwości i potwierdzili prace nad następnym Wiedźminem takim komunikatem:

R E K L A M A

„Z przyjemnością ogłaszamy, że kolejna gra osadzona w świecie Wiedźmina jest w fazie rozwoju, rozpoczynając nową sagę dla marki.”

Oprócz tego polskie studio poinformowało też o podjęciu współpracy z Epic Games i przejściu na silnik Unreal Engine 5. Nie jest to jednak typowy przykład uzyskania licencji na korzystanie z silnika, o czym informuje dyrektor ds. technologii w CD Projekt RED, Paweł Zawodny:

„Jednym z najważniejszych aspektów naszej wewnętrznej transformacji RED 2.0 jest większe skupienie na technologii, a nasza współpraca z Epic Games oparta jest na tej zasadzie. Nie braliśmy pod uwagę typowej umowy licencyjnej; zarówno my jak i Epic widzimy w tym długoterminową współpracę. [..]”

Jak przekazano w komunikacie prasowym, deweloperzy z CD Projekt RED będą współpracowali z pracownikami Epic Games przy silniku Unreal Engine 5, zapewniając mu lepsze przystosowanie dla gier z otwartym światem. Zadowolony z podjęcia współpracy jest też CEO Epic Games, Tim Sweeney:

„Epic zbudował Unreal Engine 5, by umożliwić zespołom tworzenie dynamicznych otwartych światów na nieznaną dotąd skalę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z CD Projekt RED i chcemy przesuwać razem granice interaktywnych opowieści, a ta umowa będzie wsparciem dla świata deweloperskiego przez lata.”

Najprawdopodobniej ostatnią grą, która będzie korzystała z autorskiego REDengine jest Cyberpunk 2077 (potwierdzono, że skorzysta z niego także nadchodzący dodatek do tej gry). Póki co nie podano żadnych szczegółów na temat nowego Wiedźmina i niestety, znając CD Projekt, będziemy musieli jeszcze trochę na nie poczekać.