CD Projekt RED potwierdza, że doczekamy się kolejnego Wiedźmina?

CD Projekt RED potwierdza, że doczekamy się kolejnego Wiedźmina?

Opublikowano 3.09.2019 8:13 -


Polski producent gier komputerowych ujawnił, że większość aktualnego budżetu zabiera oczywiście rozwój Cyberpunk 2077, który zadebiutuje już w przyszłym roku. Nie jest to oczywiście jedyna tak obszerna produkcja, którą może pochwalić się CD Projekt Red. Zapewniło ono, że Wiedźmin oraz wszystkie jego kontynuacje sprzedały się w aż 40 milionach egzemplarzy. Przekonało to producenta do dalszych prac nad tym projektem. Można więc spekulować, że po premierze Cyberpunka gracze doczekają się czwartej części kultowego Wiedźmina.

Nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji, które mówiłyby o trwających przygotowaniach do wydania kontynuacji serii o Wiedźminie. Producent jednak potwierdza, że w przyszłości gracze będą mogli spróbować swoich sił w nowych produkcjach. Teraz swoją uwagę skupia całkowicie na Cyberpunk 2077 oraz Wiedźminie 3 na Nintendo, którego premiera ma nastąpić już w październiku.

cd projekt red

Czy CD Projekt pracuje już nad Wiedźminem 4?

Mimo tego, że działania CDPR są skupione na kontynuacji serii Cyberpunk z datą premiery ustaloną na 16 kwietnia 2020 roku, to wierni gracze cały czas szukają choćby najmniejszej informacji, która mogłaby świadczyć o pracach nak kolejną częścią Wiedźmina. Kiedy więc tylko pojawiły się wieści o tym, że produkcja ta jest jedną z najbardziej priorytetowych dla studia, zaczęli się spodziewać następnego projektu z uniwersum. Wynika to, chociażby z wypowiedzi zarządu:

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach. Zmiana działalności na model wydawniczy oparty o dwie funkcjonujące równolegle marki i kilka równocześnie realizowanych projektów potencjalnie pozwoli na optymalizację produkcyjną i finansową, zwiększenie częstotliwości premier i łącznej wysokości przychodów oraz dalszą dywersyfikację ryzyk, zaś przed twórcami zatrudnionymi w Spółce otworzy więcej możliwości samorealizacji zawodowej.

Jak wygląda aktualna sytuacja CD Projekt RED?

Poprzednia produkcja, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon okazał się wielkim sukcesem CD Projekt RED. To samo można już teraz powiedzieć o nadchodzącej premierze Cyberpunk 2077. Już jest on dostępny do kupienia w preorderze i cieszy się dużym zainteresowaniem. Nikogo więc nie powinna dziwić chęć kontynuacji dochodowych gier, jednocześnie posiadających swoich fanów na całym świecie. Czekam więc z niecierpliwością, aż zakończą się prace nad Cyberpunk, a CDRP ogłosi nadejście Wiedźmina 4. Wy również należycie do tego grona?

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]