CC Search - OGROMNA wyszukiwarka darmowych zdjęć z licencją CC0

CC Search – OGROMNA wyszukiwarka darmowych zdjęć z licencją CC0

Opublikowano 16.05.2019 10:40 -


300 milionów darmowych zdjęć. Na chwilę obecną CC Search właśnie do takiej liczby ma dostęp. To nie koniec. Projekt ma rosnąć i to nie tylko pod względem liczby zdjęć. Z czasem mają zostać dodane także inne utwory z licencją CC0.

Aktualnie będzie to chyba największy bank zdjęć z licencją CC0, co jest jednocześnie fajne i niefajne. CC0 nie jest w żaden sposób moderowany, więc z tych 300 milionów zdjęć nie wszystkie nadają się do użytku (delikatnie powiedziawszy).

Na uwagę zasługuje fakt, że około 290 milionów zdjęć dodaje do wyszukiwarki sam Flickr. W źródłach znajdziemy jeszcze behance, deviant art oraz wiele muzeów i zbiorów.

Wyszukiwarka bazuje na tagach generowanych przez algorytm. CC Search na chwilę obecną działa wyłącznie ze zdjęciami. Plany jednak są ambitne. Narzędzie ma być rozbudowane o wyszukiwarkę tekstu oraz plików audio. Docelowo wszystkiego, co jest na licencji CC0.

Projekt CC Search jest rozwijany na zasadach open source. Jego twórcy dzielą się nawet swoimi planami w formie roadmapy dostępnej tutaj.

 Odwiedź CC Search

Wieści z Rozładowani.pl