CatNapoleon i nowe statystyki polskiej sceny internetowej

CatNapoleon i nowe statystyki polskiej sceny internetowej

Opublikowano 29.07.2011 8:00 -


Serwis Cat Napoleon, o którym niedawno wspominalem przygotował bardzo drobiazgową analizę fanów na portalu Facebook najpopularniejszych polskich marek.

Badaniom zostały poddane 10 najpopularniejszych serwisów w kilkunastu kategoriach tematycznych. Głównym wyznacznikiem pozycji w rankingu jest ilość fanów. To jednak nie jedyna informacja jaką za pomocą serwisu uzyskamy. Dowiemy się między innymi o procentowym dziennym przyroście lub spadku fanów czy poznamy rzeczywisty procent fanów, którzy są aktywni w ramach dopisania się do ulubionego serwisu czy też marki.

W kategorii, która Was najbardziej zainteresuje: Blogi IT – na pierwszym miejscu uplasował się serwis fejsik.pl z łączną ilością fanów oscylująca w granicach 21 tyś. Drugie miejsce zajął serwis niebezpiecznik.pl z ilością 8500 użytkowników. Co ciekawe to jednak trzeci w rankingu Antyweb przy niecałych 5 000 czytelników posiada największy współczynnik aktywności użytkowników wynoszący 15%, kiedy lider fejsik.pl ma ich nieco ponad 3%.

Całowite statystyki znajdziecie pod adresem: http://www.catnapoleon.com/statystyki/blogi_IT-k887196

Wieści z Rozładowani.pl