Casting do Wiedźmina od Netflix już wkrótce. Kto zagra Geralta?

Casting do Wiedźmina od Netflix już wkrótce. Kto zagra Geralta?

Opublikowano 27.06.2018 8:51 Aktualizacja: 13.06.2020 13:43 -


Scenarzystka serialu o Wiedźminie przygotowywanego na zlecenie Netflix poinformowała, że wkrótce rozpocznie się casting do produkcji. Pora zatem na nowo rozpocząć dyskusję: kto najlepiej sprawdzi się w roli Geralta?

O tym, że prace nad scenariuszem są już na tyle zaawansowane, że można myśleć nad obsadzaniem głównych ról w serialu, poinformowała w weekend na swoim Twitterze Lauren S. Hissrich. Kobieta jest odpowiedzialna za przełożenie sagi o Wiedźminie do realiów serialu, który wyprodukuje Netflix.

Mobilny wiedźmin

– Casting zaczyna się wkrótce i nie, nie mogę zdradzić kto jest na czele naszej listy, więc nie pytajcie – napisała Hissrich. Wytłumaczyła także, że w sieci mogą pojawić się “przecieki”, które jednak przeciekami nie będą. Na potrzeby przesłuchań aktorów przygotowano specjalne sceny, które mają być esencją wybranych postaci i prawie na pewno nie znajdą się w serialu.

Wiemy także, że Jaskier pozostanie Jaskrem i w produkcji będzie używane właśnie to określenie, a nie angielskie “Dandelion”. To jedna z postaci, której casting wywołał gorące emocje w Internecie, tak samo jak postać Yennefer.

Ale umówmy się, i tak najważniejszy dla wszystkich jest Geralt. Niestety, obawiam się, że kogokolwiek twórcy nie wybiorą do tej roli, część fanów serii i tak wyleje na nich wiadro pomyj, bo nie będzie to ich upragniony aktor.

Mads Mikkelsen to jeden z najczęściej proponowanych kandydatów do roli Geralta

Póki co najczęściej przewijającym się typem jest chyba Mads Mikkelsen znany z serialu “Hannibal”. Kolejne częste propozycje to m.in.  Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister z “Gry o Tron”) czy Josh Holloway (Sawyer z “Lost”).

Pierwszy odcinek z mini-serii o CD Projekt już jest!

A gdyby tak zaszaleć i absolutnie odrzucić wszystkie najpopularniejsze propozycje? Ja mam dwa typy: pierwszy to Josh Brolin, który (moim zdaniem bardzo zasłużenie) jest obecnie na fali w Hollywood i zalicza jedną świetną rolę za drugą – tylko w tym roku widzieliśmy go jako Thanosa w Avengers, Cable w Deadpool 2, dobrze oceniany jest także jego występ w “Sicario 2: Soldado”.

Nie odrzucałbym także aktorów z naszego rodzimego podwórka. Oczywiście pomijamy Żebrowskiego (już miał swoją szansę ;)) czy takich tuzów aktorstwa jak Tomasz Karolak. Mamy jednak kilku kandydatów, którzy sprawdzili się w międzynarodowych produkcjach i są świetnymi aktorami, takich jak choćby Marcin Dorociński.

Wieści z Rozładowani.pl