To za co uwielbiam Ghost, to także świeży powie w temacie design’u. Szablony, które możecie znaleźć chociażby na Themeforest – zwyczajnie urywają tyłek. Są proste, minimalistyczne, czytelne, kładą nacisk na treść, jak dla mnie genialne! Gdy myślę o zmianie szablonu, to tylko w kierunku który wytyczyli twórcy Ghost. Ogromne nagłówki, duża czcionka i zero niepotrzebnych grafik, tak po krótce można opisać każdy z szablonów do tej alternatywnej platformy. W związku z tym, że ich piękno zauważyli także projektanci szablonów dla WordPress, powstało kilka propozycji opartych o tą ideę, ale przeznaczonych dla samego WP. Jedną z takich propozycji jest szablon o nazwie Casper.

Jest to rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu fanom prostoty i minimalizmu. Szablon Casper opiera się w zasadzie o dwa kolory, posiada duże fonty i pełną responsywność. Doskonale się nadaje do niewielkich blogów, w których najważniejsza jest treść. Należy także dodać, że jest w pełni na licencji Open Source, więc nie kryją się za nim żadne restrykcje związane z komercyjnym użyciem szablonu. Gorąco polecam, myślę że to właśnie takie rozwiązania będą wytyczały nowe ścieżki interfejsu typowych blogów.

[s_button link=”https://lacymorrow.com/projects/casper/” style=”flat” color=”#FFFFFF”  radius=”0″ size=”5″]Demo[/s_button] [s_button link=”https://github.com/lacymorrow/casper-wp” color=”#FFFFFF”  style=”flat”  radius=”0″ size=”5″]Pobierz[/s_button]