Casper - świetny szablon dla Wordpress stylizowany na platformę Ghost

Casper – świetny szablon dla WordPress stylizowany na platformę Ghost

Opublikowano 25.03.2014 9:48 -


Platforma Ghost to nowa alternatywa dla popularnego WordPressa. Jej główną cechą charakterystyczną jest to, co w WordPressie zaczyna kuleć – prostota. Nie ma co się oszukiwać, że popularny WP stał się na przestrzeni ostatnich lat pełnoprawnym systemem CMS, a nie tylko platformą blogową. Twórcy Ghost wyszli na przeciw temu problemowi, tworząc narzędzie które jest absolutnie proste w obsłudze i służy tylko do popularnego blogowania. Problemem Ghost’a jest technologia o jaką jest on oparty – Node.js, który zalicza się raczej do rozwiązań problemowych z punktu widzenia hostingowego.

To za co uwielbiam Ghost, to także świeży powie w temacie design’u. Szablony, które możecie znaleźć chociażby na Themeforest – zwyczajnie urywają tyłek. Są proste, minimalistyczne, czytelne, kładą nacisk na treść, jak dla mnie genialne! Gdy myślę o zmianie szablonu, to tylko w kierunku który wytyczyli twórcy Ghost. Ogromne nagłówki, duża czcionka i zero niepotrzebnych grafik, tak po krótce można opisać każdy z szablonów do tej alternatywnej platformy. W związku z tym, że ich piękno zauważyli także projektanci szablonów dla WordPress, powstało kilka propozycji opartych o tą ideę, ale przeznaczonych dla samego WP. Jedną z takich propozycji jest szablon o nazwie Casper.

Jest to rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu fanom prostoty i minimalizmu. Szablon Casper opiera się w zasadzie o dwa kolory, posiada duże fonty i pełną responsywność. Doskonale się nadaje do niewielkich blogów, w których najważniejsza jest treść. Należy także dodać, że jest w pełni na licencji Open Source, więc nie kryją się za nim żadne restrykcje związane z komercyjnym użyciem szablonu. Gorąco polecam, myślę że to właśnie takie rozwiązania będą wytyczały nowe ścieżki interfejsu typowych blogów.

Demo Pobierz

 

 

Wieści z Rozładowani.pl