Proste pomysły w połączeniu z sentymentem i grywalnością, tam gdzie nikt się specjalnie jej nie spodziewa, to przepis na zestaw idealny.

Captche znacie pewnie wszyscy, bo mamy z nią do czynienia właściwie każdego dnia. Zapisywanie/wypisywanie z niusletterów, dodawanie wpisów do wszelkiej maści katalogów, czy chociażby rejestracja w najdziwniejszych i również tych najzwyklejszych serwisach internetowych. Pewnie jednak nie wszyscy wiedzą, że captcha to akronim od słowa Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart. DailyWeb bawi i uczy.

Najpopularniejsza Captcha to ta znana od Google, która dostępna jest także do użytku dla wszystkich webdeveloperów, w której trzeba wybrać kilka takich samych, powtarzalnych elementów z większego obrazka.

Dzisiaj alternatywne rozwiązanie dla tych, którzy mają troche dystansu, dobry gust growy i… kochają DOOMa. Idea tej Captchu jest banalnie prosta. Zanim wykonamy określoną akcję (zapis/wypis/cokolwiek co wymyśli webdeveloper), to uprzednio należy zabić przynajmniej 4 potworki z DOOMa, by potwierdzić, że jesteś… człowiekiem, a nie robotem.

Polecam gorąco. W takie Captche można strzelać bezustannie, tzn. klikać. Demo obejrzycie tutaj. Szanujemy takie pomysły.


Posłuchaj nas!