Canva.com miała włamanie, 139 mln kont może być dotkniętych wyciekiem danych
Canva.com miała włamanie, 139 mln kont może być dotkniętych wyciekiem danych

Opublikowano 28.05.2019 21:43 -


Canva.com to jeden z serwisów, który każdy powinien mieć w zakładkach. To popularnie zwany Photoshop dla amatorów, gdzie za pomocą gotowych zestawów grafik i fontów można tworzyć proste, okazjonalne, ale przyzwoite grafiki.

Nie ma znaczenia czy na Youtube, czy na własną stronę, czy na Facebooka. Kawał bardzo użytecznego serwisu. Niestety najpewniej doszło do włamania i jak zgłaszają twórcy, nawet do 139 milionów kont mogło zostać narażone na wyciek danych.

Canva na swoim blogu wspomina o incydencie bezpieczeństwa już 24 maja. Oczywiście jak zapewniają, wszystko zostało zgłoszone do odpowiednich służb, a sama marka intensywnie poszukuje przyczyn tej sytuacji. Z informacji wynika, że narażonych może być nawet 139 milionów kont!

W ramach wycieku mogły zostać udostępnione adresy email, jak i nazwy użytkowników serwisu. Co do haseł, jak zapewnia Canva, były one zaszyfrowane, jednak mimo wszystko zachęcają swoich użytkowników do ich zmiany. Jeśli korzystałeś z serwisu kiedykolwiek, to nie ma na co czekać.

logowanie przez Facebook lub Google niezagrożone

Jeśli korzystałeś z Canva.com, autoryzując się poprzez konto na Facebooku lub Google, jesteś bezpieczny, przynajmniej tak zapewniają przedstawiciele marki. To, co najważniejsze użytkownicy zostali także zapewnieni, że nie ma śladów, by jakiekolwiek grafiki przypisane do konta zostały naruszone, jak i dane kart kredytowych, które pozostają dalej bezpieczne - jak twierdzi Canva.

Źródło