Nowość w Canva: Automatyczne publikowanie postów w social media

Opublikowano 20.08.2020 10:41 -


Tworzenie harmonogramu publikacji postów jest czasochłonne. Są do tego dedykowane narzędzia takie jak Loomy, Hootsuite czy Buffer. Musimy jednak do nich przygotować content. Canva publikuje wideo zapowiadające taką funkcję.

Nie będzie zaskoczeniem, gdy powiem, że to właśnie w Canva jest przygotowywana ogromna ilość grafik do social media i nie tylko. Swoją drogą to bardzo fajne i przystępne narzędzie dla osób tworzących content. Warto zaznajomić się jednak z prawami autorskimi utworów stworzonych w Canva, ale dziś nie o tym. Nie mniej jednak zachęcam 😉

Natrafiłem na wideo umieszczona na kanale YouTube Canva (w momencie pisania tego tekstu jest niepubliczne), pokazujące nową funkcję - planowania postów w social mediach.

Jak sami możecie zobaczyć, jest to dość proste (wnioskując na podstawie wizualizacji). Canva w ten sposób może uszczknąć spory kawałem tortu tym popularnym aplikacjom, o których wspomniałem na początku artykułu. Teraz nie trzeba będzie już eksportować grafik oraz animacji do innych aplikacji. Wszystko w jednym. Wydaje mi się, że to właśnie przez tę wygodę uda im się przyciągnąć sporo osób do swoich kont premium. Szczerze wątpię, że znajdzie się to w podstawowej, darmowej wersji. Jeśli już, to w jakimś okrojonym zakresie na przykład jeden post na tydzień czy coś w ten deseń.

To są jednak na razie moje domysły, ponieważ nie znalazłem w aplikacji, na stronie czy też w opisach płatnych planów tej funkcji. Jest tylko wideo.

Wieści z Rozładowani.pl