Nie będzie zaskoczeniem, gdy powiem, że to właśnie w Canva jest przygotowywana ogromna ilość grafik do social media i nie tylko. Swoją drogą to bardzo fajne i przystępne narzędzie dla osób tworzących content. Warto zaznajomić się jednak z prawami autorskimi utworów stworzonych w Canva, ale dziś nie o tym. Nie mniej jednak zachęcam 😉

Natrafiłem na wideo umieszczona na kanale YouTube Canva (w momencie pisania tego tekstu jest niepubliczne), pokazujące nową funkcję – planowania postów w social mediach.

Jak sami możecie zobaczyć, jest to dość proste (wnioskując na podstawie wizualizacji). Canva w ten sposób może uszczknąć spory kawałem tortu tym popularnym aplikacjom, o których wspomniałem na początku artykułu. Teraz nie trzeba będzie już eksportować grafik oraz animacji do innych aplikacji. Wszystko w jednym. Wydaje mi się, że to właśnie przez tę wygodę uda im się przyciągnąć sporo osób do swoich kont premium. Szczerze wątpię, że znajdzie się to w podstawowej, darmowej wersji. Jeśli już, to w jakimś okrojonym zakresie na przykład jeden post na tydzień czy coś w ten deseń.

To są jednak na razie moje domysły, ponieważ nie znalazłem w aplikacji, na stronie czy też w opisach płatnych planów tej funkcji. Jest tylko wideo.