Dedykowany systemowi EOS R obiektyw RF 70-200 f4 L IS USM jest krótszy o ponad 30% od poprzednika. Do tego jest 10% lżejszy niż model dedykowany EF. Jego długość to… 119 mm, a waga 695g. Jak na serię L, trzeba przyznać, że liczby te robią piorunujące wrażenie.

Stabilizacja na najwyższym poziomie

Canon zachwala, że najnowszy obiektyw posiada niesamowicie zaawansowaną technologię stabilizacji obrazu. W połączeniu z aparatem R5 lub R6 (gdzie znajduje się osobna stabilizacja), zestaw tworzy idealny komplet.

[VIDEO] Kupiłem swój wymarzony aparat – Canon EOS R6 – unboxing i kilka pierwszych wrażeń

Canon RF 70-200 f4 L IS USM składa się z 16 elementów. Oczywiście na soczewkach zastosowano specjalną powłokę Air Sphere, która jest charakterystyczna dla serii L i ogranicza odblaski. Obiektyw ostrzy już od 60cm w każdej ogniskowej. Za autofokus odpowiadają silniki Nano USM, zapewniające szybką pracę.

Warto zaznaczyć, że nowy obiektyw Canona nie będzie kompatybilny z konwerterami RF 1.4x i RF 2x. To jest skutek chęci zmniejszenia obiektywu. Niestety firma musiała pójść na jakiś kompromis.

Canon RF 70-200 f4 L IS USM – cena i dostępność

Obiektyw wejdzie do sprzedaży już na początku grudnia tego roku. Dostępny będzie w cenie 1599 dolarów. Na razie nie znamy polskiej ceny, ale na pewno będziemy starać się o przygotowanie testów tego szkiełka.

źródło: digitalcameraworld.com