Nowy bezlusterkowiec Canon widać już na horyzoncie.

Wiele wskazuje na to, że nadchodzi koniec ery klasycznych lustrzanek. Skoro taki Canon skupia się przede wszystkim na aparatach bezlusterkowych, to musi być coś na rzeczy. Oczywiście pozostaną wierni fani klasyki i luster, ale teraz główny nacisk kładzie się właśnie na te aparaty, które zwierciadeł nie mają.

Japoński gigant właśnie poinformował o nowej serii trzech obiektywów RF. Jednak nie ta informacja stała się kluczowa. W notce prasowej Canon przemycił także wiadomość, że rozpoczęto prace nad aparatem EOS R3.

R E K L A M A

Canon EOS R3 – rozpoczęto prace

Posiadając cechy charakterystyczne dla lustrzanek cyfrowych i korpusów bezlusterkowych Canon EOS R3 to prawdziwie hybrydowy aparat nowej generacji dla obecnych i przyszłych fotografów sportu i reporterów.

Aparat EOS R3 wyposażono w opracowany przez Canon przetwornik CMOS BSI, potężny procesor obrazu DIGIC X, możliwość fotografowania z prędkością 30 kl./s ze śledzeniem AF/AE, zdolność wykrywania oczu, głowy i ciała oraz pionierską funkcję sterowania wzrokiem ustawienia ostrości. Jest to idealny aparat dla fotografów akcji, którzy poszukują wysokiej jakości zdjęć i wideo obiektów poruszających się z dużą prędkością. Bazując na rewolucyjnym systemie EOS R z jego doskonałym mocowaniem RF, aparat ten w połączeniu z innowacyjnymi obiektywami Canon RF oferuje możliwości niespotykane w żadnym innym duecie aparatu i obiektywu. Dzięki obiektywom, takim jak wprowadzane dziś na rynek RF 400 mm F2.8L IS USM i RF 600 mm F4L IS USM, profesjonaliści zyskują dostęp do niezrównanej doskonałości optycznej i wydajności.

Wstępnie zapowiedziane najważniejsze cechy aparatu EOS R3:

  • Nowa, opracowana przez Canon warstwowa matryca BSI CMOS
  • 30 kl./s. ze śledzeniem AF/AE
  • Funkcja kontroli autofokusu okiem (Eye Control)
  • Wykrywanie oczu i głowy fotografowanej osoby
  • Dual Pixel CMOS AF
  • Odporność na warunki pogodowe – taka sama jak w serii 1D

Na razie brak jest informacji na temat potencjalnej daty premiery aparatu EOS R3.


Posłuchaj nas!